F.E.A.R.
Věková dostupnost

F.E.A.R.

Články

Vzpomínáme: F.E.A.R. byl leccos, jenom ne děsivý

Ačkoli ve své době F.E.A.R. většina lidí brala jako arciděsivou videohru, osobně se mi v souvislosti s ním vybavuje především jedna specifická vzpomínka - totiž okamžik, kdy jsem poprvé sebral částicovou pušku schopnou oponenty jedinou ránou ohlodat na kost. Po čertech dobrá akce vlivem své přechválené atmosféry následně pod tíhou (pod)průměrných pokračování notně zapadla. F.E.A.R. však dodnes zůstává inspirativním titulem díky svým soubojům a umělé inteligenci. Hra, která vyšla 17. října 2005, dnes oslavuje třinácté narozeniny.

Na GOG se objevily první tři díly Mortal Kombat, F.E.A.R. a další hry od Warner Bros.

Stále se rozvíjející partnerství digitálního distributora GOG.com s velkými se nyní rozrostlo o dalšího společníka – Warner Bros. Interactive Entertainment. To znamená, že do nabídky přibylo osm nových titulů ze stáje Warnerů a na prvním místě se hrdě vyjímá v kyselinovém bazénku koupající se, krví zbrocená trilogie Mortal Kombat. Nejde ale jen o ní, jsem si celkem jistý, že vás osloví nemalá část těchto titulů, které navíc jsou momentálně v nabídce se slevou.

Alma zase straší: betatest F.E.A.R. Online odstartuje 26. května

Devět křížků na hrbu a pořád se na F.E.A.R. vzpomíná, navíc spíš v dobrém. Někdo uctívá atmosféru, já chování nepřátel, další zase multiplayer. Snad právě hráči z poslední skupiny vyznavačů S.T.R.A.CH.U. by si mohli najít k cestu k loni oznámené střílečce F.E.A.R. Online, která po dlouhatánském alfa testu přejde 26. května do fáze betatestu. Přihlásit se o svůj beta klíč můžete hned teď na stránkách hry, ale možná vám přijde vhod stručná rekapitulace obsahu.

Průlet světem modifikací - dáte si 2. světovou strategickou?

Stalo se to vlastně zcela náhodou. Omylem jsem na Steamu spustil strategii Men of War: Assault Squad, na kterou jsem už několik měsíců nesáhl. Skoro jsem zapomněl, jak bezvadně se v ní louskají pancíře, jaké prvotřídní válečné představení dokáže tento titul sehrát a spolknout mě. Začal jsem tedy pátrat, co nabízejí její bezplatné modifikace.

Porovnání PC, PS3 a X360 verzí F.E.A.R. 2

Na jakém systému myslíte, že vypadá F.E.A.R. 2 jednoznačně nejlépe? Ano, je to PC verze.

Bleskovky

  • 16. 11. 2021 - 76 her z dob Xboxu a Xboxu 360 dostalo podporu zpětné kompatibility na Xboxu One a Xboxu Series X/S

Hodnocení
GAMES.cz
9/10
Hodnocení Metacritic:
88/100
Datum recenze:
8. listopadu 2005
Recenze