Extinction

Extinction

Články

To nejlepší z Games.cz - Kratos si přišel pro desítku

Kratos se vrátil a dal všem pochybovačům přes ústa. Přeci jen trošku vyčpělá série z druhého a třetího PlayStationu, kterou skoro zabilo sice ne špatné, ale zoufale nenápadité třetí pokračování jménem Ascension, se vrátila s velikou parádou. God of War naštěstí zvládl nezapadnout do bezedného močálu nepotřebných sequelů a dokázal překopat své jádro způsobem, jaký byl potřeba. Způsobem, jaký hru posunul nejen mezi relevantní tříáčkové hry, ale mezi jednu z nejlepších a nejhezčích her současnosti. Kratos se vrátil a přišel si pro desítku. My jsme mu ji v recenzi bez problémů dali.

Tenhle týden se vydáte zabíjet obří orky nebo zkusíte westernového Bombermana

Tenhle týden ve hrách bude trochu klidnější, což ovšem neznamená, že bude slabý. Jen nadupané tříáčkové tituly vystřídá několik menších, ale o to snaživějších her. I když, menších… Když se podíváte třeba na Extinction, o něčem menším se nedá vůbec mluvit, vždyť tu poskakujete po obrovských orcích a snažíte se udolat i přes jejich výškovou převahu. Jízdní řád pro vás klasicky sestříhal a namluvil Honza Vondrášek.

Extinction vám dá jedinou šanci zachránit lidstvo před invazí technologicky vyspělých obrů

Uprostřed stolu leží obří hromada žetonů. Není oč víc hrát, nastal čas vsadit všechno. Akční hra Extinction, v níž se snažíte zastavit gigantické orky tím, že kolem nich poletujete a usekáváte jim končetiny, se pochlubila příběhovým trailerem, a dá se bez nadsázky prohlásit, že lidstvo je v OBŘÍM průšvihu. Ze všech pyšných království zbývá jedno poslední, a kompletní vyhubení celé lidské rasy je na dosah zelených pařátů.

Vývojářský deníček z Extinction se věnuje akčním soubojům s obry

Extinction po stránce příběhu připomíná Warcraft. Zemi ohrožují, pravda, trochu přerostlí orkové vystupující z portálů vedoucích kamsi do neznáma. Po stránce hratelnosti tam zase můžete najít Attack on Titan nebo Shadow of the Colossus. Taková inspirace ale rozhodně není na škodu a Extiction alespoň na záběrech vypadá zábavně, hlavně díky svižnému soubojovému systému plného komb, kterému se věnuje nejnovější video.

Jak na obry: rubačka Extinction představuje různé taktiky a schopnosti

Chystaná fantasy rubačka Extinction od Iron Galaxy Studios se pomalu blíží a vy byste se tak měli naučit, jak se dostat zdejším obrům na kobylku. Obrovští Ravenii totiž přišli zničit království Dolorum a je na vás, abyste je připravili o život a království zachránili. K tomu vám pomůže nejen široký výběr schopností, ale také znalosti nepřátel a jejich slabin.

Trailer na bojovku Extinction vám velmi názorně předvede, jak se zbavit dotěrných vraždících obrů

Extinction, akční rubačka, v níž se pokusíte usekat nohy, ruce a hlavy obrovitánským ogrům, sice vychází až za pár měsíců, ale autoři ze studia Iron Galaxy jsou zjevně rozhodnutí vás pořádně navnadit. Záběry ze hry jsme viděli už na E3, ovšem pro pěkně vymazlený, film připomínající trailer je přece prostor vždycky – zvlášť když se jedná o hru, která ve svém DNA spojuje Attack on Titan a Shadow of the Colossus.

Bleskovky

  • 23. 4. 2018 - 319. číslo EDGE nejlépe ohodnotilo God of War (8/10), nejhůře dopadl Scribblenauts Showdown a Extinction (3/10).

  • 9. 4. 2018 - Příběh titulu Extinction dokončítě přibližně za 12 hodin. Optimalizace pro Xbox One X a PS4 Pro se hra nedočká.

Hodnocení
GAMES.cz
4/10
Datum recenze:
10. dubna 2018
Recenze