Expeditions: Conquistador

Expeditions: Conquistador

Články

Kam se poděl třetí díl opěvované RPG série Expeditions?

Dánské studio Logic Artists se sídlem v Kodani si udělalo dobré jméno už svou první hrou Expeditions: Conquistador, která vycházela ze studentského projektu a málokdo, včetně vývojářů, by asi čekal, že týmu zajistí zářnou budoucnost nejen na vlastním písečku, ale umožní mu spolupracovat i s jinými zavedenými studii. A nebýt takové spolupráce, dost možná jsme už teď mohli trávit desítky hodin v dalším díle výborné RPG série.

GamesPlay – hrajeme parádní RPG strategii Expeditions: Viking

Parádně vystavěný příběh, zábavné strategické souboje, skvělá znovuhratelnost a výborně vykreslená vikinská tematika – za tyto a další prvky se historická RPG strategie Expeditions: Viking dočkala velké pochvaly v naší textové recenzi od Patrika. Hru si však náramně užívají i Aleš s Vaškem, kteří vám krásy historického putování s Vikingy předvedou v dalším gamesplayi.

Připravte se na loupení a plenění v Expeditions: Viking

Po dvou letech vývoje dnes vydává studio Logic Artists svoje tahové RPG Expeditions: Viking. V ní se dostanete do role vikinského jarla, který verbuje posádku a vydává se na výpravu do Anglie. Samozřejmě, historická zkušenost říká, že byste měli začít plundrovat východní pobřeží, a především drancovat bohaté kláštery a nenechat přežít chlapíka jménem Alfréd. Nicméně, pokud nechcete hned mlátit možné spojence či obchodní partnery po hlavě sekerou, máte tu možnost.

Dojmy z hraní: Expeditions Viking nabídne 2 kampaně a upozadí hru na mapě

Expeditions: Conquistador byla povedená strategie s RPG prvky, která se snažila drnkat především na objevitelské struny. Jako téma si vybrala období kolonizace Ameriky španělskými dobyvateli, a přestože se v ní objevila řada fantaskních prvků, zůstala ukotvená v realistických kulisách a tradičních mýtech. Hlavními složkami hratelnosti byly tahové souboje (včetně možnosti stavět barikády), pohyb po mapě světa s důrazem na objevování i nutnost rozdat strategické pokyny při rozbití tábora, a samozřejmě také dialogy a vylepšování postav. Expeditions: Viking se snaží stavět na tom, co fungovalo, a odřezává to, co až taková zábava nebyla. 

Život RPG tahovky Expeditions: Conquistador prodlouží editor pro tvorbu nového obsahu

Snad si ještě pamatujete na povedené tahové RPG Expeditions: Conquistador. Vzniklo i díky příspěvkům hráčů na kickstarteru a jde o jeden z příkladů, kdy tato platforma zafungovala víc než dobře. Nejenom pro tvůrce, ale i pro hráče, kterým nyní vývojáři servírují editor pro tvorbu nového obsahu do Expeditions: Conquistador.
Hodnocení
GAMES.cz
8/10
Hodnocení Metacritic:
77/100
Datum recenze:
31. května 2013
Recenze