EverQuest II
Věková dostupnost

EverQuest II

Články

Velké onlineovky v USA nefrčí, tvrdí šéf Take 2

Těžko říci, jestli je popularita onlineovek všeho druhu v Asii spíše stereotyp, který jsme si na Západě vytvořili, ale dle informací z Čočíkovy přednášky na loňském GDS na tom minimálně něco bude. Západní herní firmy si to uvědomují také, a pokud jste se někdy v minulosti cítili podvedeni, když online verze vaší oblíbené hry byla spuštěna pouze pro Asii (FIFA Online, Company of Heroes Online a další), tak se nemůžete divit. Podle šéfa Take 2, Strausse Zelnicka, totiž onlineovky prostě v USA nefungují. Minimálně ne v číslech, která by pro zdravý život takové onlineovky, byla nutná.

Free-to-play jako živá voda pro EverQuest 2

Je to už osvědčená pravda těchto měsíců.

EverQuest II přejde kompletně na free-to-play model

Pozitivní zkušenost s razantním navýšením hráčské základny DC Universe Online poté, co byla hra převedena na free-to-play model, motivoval SOE k tomu, aby do f2p režimu odklonila (krásné aktuální slovo) i svůj hlavní titul EverQuest II. Ona už zdarma hratelná verze této hry pod názvem EverQuest II: Extended nějaký ten čas běží, ale z výše uvedených důvodů teď SOE EQ II: Extended a základní EG II sloučí v jednu hru, která bude zdarma ke stažení a v základním módu i zdarma k hraní. To není vůbec špatný krok, hra tak bude přístupná mnohem většímu množství lidí, kteří budou od nynějška rozděleni do tří úrovní:

EverQuest II vzhlíží k WoW, chystá se na vlastní Cataclysm?

Jedna věc je na něco myslet, druhá věc je to také udělat. Zatímco vývojáři z Blizzardu se nebojí riskovat a s následujícím datadiskem Cataclysm od základů změní vzhled Azerothu, tvůrci ze SOE nad něčím podobným v případě EverQuest II prozatím jen přemýšleli a zjevně čekali, až to někdo vyzkouší před nimi. Pro Kotaku to potvrdil prezident SOE John Smedley: „Přemýšlíme o tom, už několik let. Jestli to uděláme v rámci dalšího datadisku? Pravděpodobně ne, ale podle mě to je zajímavé.“

Conan, The Sims 2, EverQuest II

V naší galerii se dnes objevila sada nových screenshotů z chystaného akčního hybridu z dílen studia Cauldron - Conan.

Pěkné obrázky z MMORPG EverQuest II

EverQuest je prý v Americe nejúspěšnější MMORPG vůbec a tak není divu, že na jeho pokračování Everquest II tamní hráči velice čekají.
Hodnocení
GAMES.cz
9/10
Hodnocení Metacritic:
83/100
Datum recenze:
17. prosince 2004
Recenze