EverQuest II přejde kompletně na free-to-play model
zdroj: Archiv

EverQuest II přejde kompletně na free-to-play model

11. 11. 2011 11:02 | Novinky | autor: Petr Poláček |

Pozitivní zkušenost s razantním navýšením hráčské základny DC Universe Online poté, co byla hra převedena na free-to-play model, motivoval SOE k tomu, aby do f2p režimu odklonila (krásné aktuální slovo) i svůj hlavní titul EverQuest II. Ona už zdarma hratelná verze této hry pod názvem EverQuest II: Extended nějaký ten čas běží, ale z výše uvedených důvodů teď SOE EQ II: Extended a základní EG II sloučí v jednu hru, která bude zdarma ke stažení a v základním módu i zdarma k hraní. To není vůbec špatný krok, hra tak bude přístupná mnohem většímu množství lidí, kteří budou od nynějška rozděleni do tří úrovní:

- zlaté členství vám umožní využívat všeho, co hra nabízí. Vlastně se jedná o ekvivalent dnešního předplatného, cenou (stojí 15 dolarů měsíčně) i obsahem

- stříbrné členství stojí 5 dolarů měsíčně, ale limituje vás na 4 postavy a možnost získat kouzla maximálně na úrovni expert, ale ne výše

- bezplatné členství je logicky zdarma, ale omezuje vás na 2 postavy a možnost využívat kouzla jenom na úrovni adept

Platinové členství se zcela ruší (stávajícím platiňákům doběhne, ale nové už si objednat nelze), ti co mají a měli hru předplacenou třeba na rok, se automaticky stávají zlatými členy, ti co využívají stříbrné členství v rámci EQ II: Extended ho budou nadále využívat už nyní. Předplatit se dá (alespoň na gold úrovni) hra na klasický měsíc, tři měsíce, půl roku a rok.

Celá tato rošáda pro EQ II znamená minimálně dvě věci. Servery budou zcela jistě plnější, což ale automaticky nezaručuje lepší zážitek. Záleží na tom, jací hráči se do hry nahrnou. Nutnost si hru nejdříve koupit a ještě platit jasně dané měsíční poplatky znamenala, že se do ní nepustil každý trouba. To s možností hru stáhnout a vyzkoušet zdarma prostě hrozí. S tím se však potýká každá free-to-play hra a záleží čistě na kvalitě komunity. No a za druhé znamená přechod na f2p režim větší flexibilitu ohledně toho, kolik za hraní utratíte. Není to tak, že byste mohli platit čistě jenom za ty herní prvky, co chcete, ale přeci jenom máte díky rozdělení na zlaté a stříbrné členství více možností.

Pokud vás na základě této informace začal EQ II opět zajímat, nebo jste naopak platící hráči a zajímá vás, co přesně teď s vámi bude, tak se podívejte na zbylé informace z „dopisu producenta“, potažmo mrkněte na přehlednou tabulku toho, co bude zpřístupněno hráčům EQ II na jednotlivých členských úrovních. A abych nezapomněl, proměna EQ II na free-to-play hru se rozeběhne počátkem prosince.

Nejnovější články