Endless Legend

Endless Legend

Články

Endless Space 2 je dočasně zdarma, ve velké slevě a ještě dostane nové DLC

Na Steamu odstartovala „víkendová“ akce se sérií Endless. Uvozovky jsou na místě, protože se akce prakticky protáhne až do úterý a víkend vlastně ještě nezačal. Na Steamu je standardně několik takových akcí, ale větší pozornost si podle nás zaslouží právě Endless hry.

Tvůrce série Endless Space zakládá nové studio zaměřené na taktická RPG

Amplitude Studios za svou šestiletou existenci stihlo udělat čtyři hry, všechny z rodiny „Endless“. Začalo to vesmírnou 4X strategií Endless Space, pokračovalo fantasy strategií Endless Legend a po malé odbočce Dungeon of the Endless se studio loni vrátilo ke svým kořenům pokračováním Endless Space 2. Mezí tím ho mimochodem v roce 2016 odkoupila Sega. Nyní se ukázalo, že jeden ze dvou zakladatelů odešel, aby se sám realizoval v novém studiu.

Strategický Humble Bundle nabízí Endless Space 2 nebo Tooth and Tail

Správný stratég si umí vybrat tu nejlepší chvíli k útoku. Je-li vaším cílem dobýt pro svou steamovou knihovnu Endless Space 2, Tooth and Tail nebo Empire: Total War, čas ke zteči právě nastal. Humble Bundle nabízí tyhle a další tituly za tolik, kolik se vy sami rozhodnete zaplatit, byť pro odemknutí nejvyšší úrovně, kde se nachází vesmírná 4X od Amplitude a krysí válka od Pocketwatch, se musíte rozloučit s 10 eury.

Datadisk Tempest pro strategii Endless Legend nabídne osidlování moří a novou rasu

Amplitude Studios vydali vynikající (viz recenzi) 4X strategii Endless Legend už před dvěma lety, ovšem oznámili v pořadí již čtvrté rozšíření, díky nimž se tahle návyková hra stále udržuje svěží. Přídavek nese jméno Tempest a zaměří se na další významnou část Aurigy, kterou jste neměli možnost se svou fantasy rasou dostatečně zpracovat - moře.

Civilizace Allayi z datadisku pro Endless Legend mění své chování podle ročního období

Rozšíření Shifters pro 4X fantasy strategii Endless Legend se točí kolem zimy a s ní související nové suroviny Pearls of Auriga, potažmo nové civilizace Allayi, která díky své tendenci měnit s ročním obdobím své chování dala datadisku název. Nově přepracovaný systém zimy přinese i možnost pracovat s počasím jako se strategickým prvkem, kdy je můžete využit buď pro svůj prospěch, nebo je obrátit proti nepřátelům.
Hodnocení
GAMES.cz
9/10
Datum recenze:
4. října 2014
Recenze