Dying Light 2

Dying Light 2

Články

Vlna odkladů zasáhla i Dying Light 2

Ještě před pár týdny jsme si v redakci mysleli, že na jaře nebudeme herně vědět kam dřív skočit, vývojářská studia ale tenhle problém časového managementu řeší tak trochu za nás. Po Cyberpunku 2077, remaku Final Fantasy VII, Avengers a Iron Manovi ve virtuální realitě přišlo odložení „na později“ i na Dying Light 2.

Záběry z Dying Light 2 ohromí těžkými volbami a parkourem

Techland sliboval představení záběrů z hraní Dying Light 2 široké veřejnosti poté, co je shlédli novináři za zavřenými dveřmi na E3 a Gamescomu. Pokud jste včera v osm večer neměli co dělat a zaznamenali jste třeba naši bleskovku, pak jste půlhodinové video mohli sledovat živě na všech streamovacích kanálech studia. A pro ty ostatní tu je aspoň záznam, který vážně stojí za to.

Seznam her s ray tracingem se rozrůstá na 20 titulů. V čele je Minecraft

Kromě očekávané RPG pecky Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 dostanou podporu ray tracingu i další hry. Nvidia na Gamescomu potvrdila Minecraft, Dying Light 2 nebo SYNCED: Off-Planet. Některé z dříve oznámených titulů mají navíc na veletrhu svá hratelná dema, kde lze vidět ray tracing v pohybu. Že by patch pro Wolfenstein: Youngblood nebyl zas tak daleko?

Hlavní hrdina Dying Light 2 je infikovaný

Aiden Caldwell to vážně nemá jednoduché. Dying Light 2 zachycuje svět dlouhých 15 let po událostech prvního dílu parkourové zombie akce, kdy je lidstvo samo sobě ještě větším nepřítelem než nemrtví. A Aiden možná bude brzy jedním z nich, jelikož se sám potýká s nákazou, na kterou zřejmě neexistuje lék.

Fight Club #391: Toulky s Larou

Zatím největší událost aktuálního měsíce jsme pořádně probrali minule. Ze Spider-Mana se nakonec vyklubal velký hit, o kterém asi ještě uslyšíme. Herní trh se ale nenechá vykolejit a první větší odvážlivec v podobě pohledné archeoložky Lary se nebojí vyjít z pavoučího stínu. Co na to mistr pera Avellone? Ten si jede zvesela dál a své příběhy prezentuje v další a další a další hře. Těmto tématům a vašim dotazům jsme se věnovali ve Fight Clubu #391.

Dying Light 2 - dojmy z Gamescomu

Narativní sandbox není slovní spojení, se kterým se ve hrách setkáváme často. Občas se s ním vytasí Quantic Dream a jim podobní, ale v akčním žánru bychom něco takového hledali marně. Dying Light 2 pomýšlí na zavedení nových pořádků, a to rovnou s Chrisem Avellonem v čele. Člověk, který se podílel na řadě ikonických RPG, teď propůjčil svůj talent Techlandu a z pozice příběhového šéfa přetváří „zase další zombie hru“ v něco, co by mohlo vystoupit z davu.

Bleskovky

  • 18. 12. 2019 - Podle kreativního šéfa Dying Light 2 hráči už nepotřebují, aby světy byly větší, ale propracovanější.

  • 5. 9. 2019 - Svět zombie survivalu Dying Light 2 bude oproti tomu z jedničky čtyřnásobný.

  • 24. 7. 2019 - Tvůrci zombie survivalu Dying Light i přes blízké pokračování stále pracují na dalších DLC.

  • 15. 6. 2018 - Mapa světa Dying Light 2 bude čtyřikrát větší než v prvním díle. Hra nabídne hned několik závěrů.