DmC Devil May Cry: Definitive Edition
Věková dostupnost

DmC Devil May Cry: Definitive Edition

Články

Best of 2015: Nejlepší remaster

Hlasy zevnitř vývojářské komunity, které před vydáním konzolí PS4 a Xbox One prorokovaly, že pro ně bude prvních pár let k dispozici relativně málo původních her, protože Sony a Microsoft se s tvůrci o nových strojích začaly bavit pozdě, měly pravdu. Když se oba stroje objevily na trhu, nebylo pořádně co hrát a díru bylo třeba něčím zalepit. Tak odstartovala vlna remasterů a HD remaků starších her, která však nezůstala pouze na konzolích – přelila se i na PC a výsledkem je situace, kdy počet vydávaných remasterů a HD remaků tvoří každý měsíc podstatnou část balíku všech vydaných her. Nastal tedy čas vyčlenit remastery do vlastní kategorie, abychom mohli určit, které z nich se v roce 2015 povedly nejvíce.

Definitivní edice Devil May Cry vychází a zve k návštěvě pekla v 60fps

Restart značky Devil May Cry z produkce Ninja Theory se sice povedl (viz recenzi), ale komerčně hra nedosáhla na vytyčené mety. Capcom ale zkouší štěstí znovu, tentokrát však na konzolích PS4 a Xbox One, kde vychází DmC Devil May Cry: Definitive Edition. A obrázek o tom, co vlastně remaster DMC nabízí, si můžete udělat z následujícího traileru.

Akční trailer ukazuje next-gen verzi Devil May Cry v 60fps

DmC Devil May Cry přinesla před dvěma roky nečekaně povedený restart série a Danteho v neznámé roli rebela. Moderní doba však přeje celé řadě HD remaků starších titulů, které míří na nové konzole (protože nových her je stále spíš málo) a výjimkou samozřejmě není ani DmC Devil May Cry: Definitive Edition. Kromě vylepšené grafické stránky hry nabídne definitivní edice veškeré dosavadní DLC i rozšíření a řadu dalších novinek. Capcom se skrze "next-gen" edici pokouší nahnat vyšší prodejní čísla, kterými se poslední přírůstek známé série prozatím moc chlubit nemůže - odhadem se prodalo něco málo přes milion kopií hry, což není propadák, ale ani pronikavý úspěch.

Definitivní edice Devil May Cry vyjde příští rok na PS4 a Xbox One, stejně jako Devil May Cry 4

DMC - Devil May Cry jsme zařadili mezi desítku nejlepších her za rok 2013 a hře od Ninja Theory jsme dokonce přisoudili titul "nejlepší hry, kterou nikdo nehrál". Jinak řečeno, Aleš za hru loboval tak mocně, že jsme nakonec podlehli, i když dobrovolně, protože DMC - Devil May Cry je skvělá bojovka v každém ohledu. A že se prodejní čísla hry na PC, PS3 a X360 nepohybovala v rozmezí, která by znamenala velký úspěch (1,14 milionů odhadovaných kusů celosvětově asi nestačilo)? Nevadí, řekli si v Capcomu, zkusíme štěstí znovu, ale tentokrát na nových konzolích, protože nabídka zajímavých her není zas tak široká. Výsledkem této "progresivní" úvahy japonských pohlavárů je DMC - Devil May Cry : Definitive Edition, která pro PS4 a Xbox One vyjde v polovině března příštího roku.

Bleskovky

  • 18. 9. 2020 - Remaster Devil May Cry 5 nedorazí na PC, hráči jsou rozhořčeni

  • 28. 12. 2015 - V Xbox Store se objevil The Devil May Cry Holiday Bundle, jenž obsahuje DmC Devil May Cry: Definitive Edition, Devil May Cry 4 Special Edition (včetně bonusového obsahu). Na trh má dorazit již zítra.

  • 11. 3. 2015 - Obrazem: Grafické porovnání PC, PS4 a Xbox One edice DmC Devil May Cry: Definitive Edition.

  • 17. 2. 2015 - DmC Devil May Cry: Definitive Edition nebude uzamčeno na 60FPS, k poklesu by však mělo docházet jen vzácně.

  • 14. 1. 2015 - K vydání DmC Devil May Cry: Definitive Edition dojde o týden dříve, tedy 10. března.

Hodnocení
GAMES.cz
6/10
Hodnocení Metacritic:
83/100
Hodnocení čtenářů:
70/100
Datum recenze:
8. prosince 2014
Recenze
Hodnocení
GAMES.cz
9/10
Datum recenze:
28. března 2015
Recenze