Divinity: Original Sin - Enhanced Edition
Věková dostupnost

Divinity: Original Sin - Enhanced Edition

Články

Redakční pokec o pravidlech Baldur's Gate 3

Veteráni klasických RPG mají po minulém týdnu o čem diskutovat: na PAX 2020 ukázal šéf studia Larian souboje v Baldur's Gate III, které probíhaly čistě na tahy. Zároveň jsme viděli v akci nová pravidla Dungeons & Dragons 5. edice, na nichž bude hra postavena. Jaké odlišnosti oproti dvojkovým pravidlům starých Baldurů můžeme očekávat? A jaké nové mechaniky D&D 5e přinesou?

S termínem v zádech: Příběh bláznivého vývoje Divinity: Original Sin II

Tři roky nazpět vystoupil šéf studia Larian Swen Vincke během GDC 2015 s postmortem přednáškou, která měla být hlavně o Divinity: Original Sin, ale ve skutečnosti shrnovala všechny možné průšvihy, které belgické studio přežilo od vydání proklaté Divinity II. Sepsal jsem o tom článek, pokud máte rádi thrillery s velmi těsným happyendem, poslužte si, pořád je aktuální. Střih do roku 2019, kdy namísto vystresovaného Vinckeho stojí za přednáškovým pultíkem GDC relativně vysmátý Vincke, který se tentokrát věnuje vyprávění historek z vývoje Divinity: Original Sin II.

Rozvětvené příběhy v RPG hrách ocení jen hrstka hráčů. Co s tím?

Pokládat si otázku v titulku a odpovídat na ni v první větě článku je zločin. Editoři za to po právu trhají pisálkům ruce u ramene, ale někdy se podobnému přešlapu nelze vyhnout. Ne v případě, kdy člověk hledá odpověď na palčivou otázku: jaká je vlastně nejlepší struktura vyprávění v RPG hrách? 

Přehledný souhrn úprav a změn, které nabídne vylepšená verze Divinity: Original Sin

Pokud dumáte nad tím, jaké změny vlastně přináší vylepšená edice Divinity: Original Sin, pak se vám bude hodit video, kde nejzásadnější úpravy představuje šéf studia Larian Swen Vincke. Krom jiného se třeba dozvíte, že v Divinity: Original Sin - Enhanced Edition lze libovolně natáčet kameru ve hře. Co tam ale tvůrci z Larianu mají dál?

Podívejte se na systém soubojů ve vylepšené verzi Divinity: Original Sin

Tahové RPGčko Divinity: Original Sin si svůj konzolový debut odbude v rámci chystané Enhanced Edition už 27. října na PlayStationu 4 a Xboxu One a jedním z velkých témat jsou bezpochyby souboje. Těm se věnuje nové video, které zdůrazňuje, že se gamepadu rozhodně nemusíte bát - ovládání i uživatelské rozhraní se mu přizpůsobilo a tak by neměl být problém celou hru s lehkostí projít na ovladači a oželet klávesnici a myš. Což platí i pro PC verzi, která vyjde ve stejný den jako konzolová.

ORIGINÁL

Divinity: Original Sin
9/10
Divinity: Original Sin
RPG
PC, MAC
30. červen 2014
Hodnocení
GAMES.cz
9/10
Hodnocení čtenářů:
80/100
Datum recenze:
30. října 2015
Recenze