Disco Elysium

Disco Elysium

Články

Disco Elysium se možná dočká vlastního seriálu

RPG roku 2019 v televizní adaptaci?

Best of 2019: Vyhlášení čtenářské hry roku

Leden nám pomalu končí a s ním tím končí i bilancování uplynulého roku. Za naši redakci jsme už nejlepší hry za 2019 vyhlásili snad ve všech myslitelných kategoriích, přidali i osobní zhodnocení jednotlivých členů redakce a nyní nám zbývá už vyhlásit pouze volby vás, našich věrných čtenářů. Některé výsledky jsou překvapivé, jiné zas tolik ne, tak pojďme na to!

RPG roku 2019 Disco Elysium přidává hardcore mód a širokoúhlé rozlišení

Estonské studio ZA/UM si z vyhlášení loňských her roku odneslo pěknou řádku cen, včetně naší zlaté medaile v kategorii RPG a stříbrné medaile v nejužším žebříčku. Tvůrci ale neusínají na vavřínech a přišli s novým způsobem, jak tenhle simulátor příšerně geniálního, geniálně příšerného detektiva hrát. Hardcore mód vás připraví o nějaké to štěstíčko a každé z vašich rozhodnutí nyní může mít (a bude!) katastrofální důsledky.

Best of 2019: Hra roku

Rok 2019 byl z hlediska her podivným obdobím. Celý průmysl už se připravuje na bombastický letošek a hned několik titulů se dočkalo odkladu, ať už ze strategických důvodů, nebo prostě proto, že vývojáři potřebovali víc času na dokončování. Díky tomu se letos podařilo vyšvihnout spoustě her, které by jinak zapadly v cunami AAA titulů. Tady je naše desítka nejlepších her za rok 2019. Zítra spustíme čtenářské hlasování a jsme zvědaví na výsledky, protože tenhle rok neměl jednoznačného favorita.

Best of 2019: Nejzajímavější postava

Existuje spousta různých důvodů, proč si zamilovat herní postavu. Možná za ni stovky hodin hrajete a pomáháte utvářet její osobnost jako v případě Geralta z Rivie. Nebo je předem daná a vy s její povahou nenaděláte vůbec nic, jako třeba u takového Krata. A letos se do naší trojice nejoblíbenějších herních postav za rok 2019 dostaly obě tyto varianty.

Divné, divnější a jiné normální hry roku 2019

Rok 2019 byl pro mě trochu jako horská dráha a kupodivu to platilo i pro herní část mého života. Zatímco na jaře mě zklamalo prakticky všechno, čemu jsem povolila vstoupit na pevný disk, na podzim jsem v záplavě ze všech stran doporučovaných titulů nevěděla, kam se vrtnout dřív. Konejšivou náruč mi nakonec nabídly spíš nenápadnější nezávislé tituly než očekávané tříáčkové pecky, ale tak už to prostě občas v životě redaktorky chodí.

Bleskovky

  • 30. 4. 10:00 - RPG loňského roku Disco Elysium je nyní hratelné i na MACu.

  • 16. 7. 2019 - Detektivky Disco Elysium bychom se měli dočkat do konce letošního roku.

Hodnocení
GAMES.cz
8/10
Hodnocení Metacritic:
91/100
Datum recenze:
25. října 2019
Recenze