DiRT Rally

DiRT Rally

Články

Skvělá závodní simulace DiRT Rally se v únoru dočká pokračování

Jak jsme psali v bleskovkách, twitterové účty Codemasters pár dní zpátky naznačovaly oznámení nějakého pokračování, ke kterému mělo dojít dnes v 11:30. A taky že došlo. Prostý tweet „2.0“ neodkazoval na dvojku Onrush (nebo třeba FUEL), ale na simulaci rally, po jejímž nástupci volá zástup fanoušků už několik let. Čekání bude brzy konec, protože DiRT Rally 2.0 přijede dveřmi napřed v únoru.

Nedávno zrušené tvůrce Driveclub bere pod svá křídla Codemasters

Codemaster letos slaví 30. let od svého založení v roce 1986. A protože na herní firmu jde o úctyhodný věk, kterého se většina anglických studií nedožila a možná ani nedožije (viz konec Lionhead), dali si Codies s předstihem dárek. S posvěcením majoritního akcionáře z Reliance Entertainment vzali pod svá křídla britské studio Evolution, které se nedávno rozhodla zavřít Sony. Codemasters se tak po čtyřech, pěti letech ve spíše úsporném režimu rozhodli opět šlápnout na plyn a rozšířit své aktivity dál než za nové díly ve vlastních sériích F1, DiRT nebo GRID.

Tvůrci DiRT Rally vysvětlují úspěch návratu ke kořenům série

Pokud jste propadli kouzlu virtuálního rallye závodění v rámci DiRT Rally a pokud zároveň máte zkušenost s předešlými díly série, jistě jste si povšimli faktu, že má tento díl blíže ke kořenům série a k dílům, které užívaly jména skotského závodníka Colina McRae. Důvody k tomuto příklonu k minulosti pak Codemasters vysvětlují v novém videu.

Konzolová verze DiRT Rally vyjde v dubnu a spolu s ní i nový obsah pro PC verzi

DiRT Rally na PC vyšla v polovině prosince a 5. dubna pak bude hra slavit konzolový debut i na Xbox One a na PS4. Společně s ním se ovšem nový obsah objeví i v PC verzi, která se navíc představí i mimo digitální distribuci v kamenných obchodech. Souhrn novinek, které v dubnu můžete čekat shrnuje nový trailer.

Best of 2015: Výsledky čtenářského hlasování o hry roku

Trvalo to dlouho, jako obvykle, ale jsme na konci vyhlašování nejlepších her roku 2015. A protože redakční volby už jste četli všechny, je na čase odhalit, jak dopadlo vaše – čtenářské hlasování. V mnohém se vaše kolektivní volba shoduje s volbou redakční, v některých kategoriích jste ovšem dali jasně najevo, že máte jiný názor. Pojďme se na vaše volby podívat.

Nový LEVEL 260 otevírá herní rok 2016 s esportem a DIRT Rally

Dvacet dva dnů trvalo než se na stáncích, v obchodech a v systémech elektronické distribuce objevil první LEVEL roku 2016. Shodou okolností načíná aktuální číslo i dvaadvacátý ročník Levelu, proto jsme pochopitelně chtěli do nového období vkročit správnou nohou. Jestli se nám to povedlo, musíte posoudit sami, až si Level 260 pořídíte. Ledacos vám ale napoví i následující shrnutí největší obsahových lákadel, kterými jsme se rozhodli v lednu bojovat o vaši přízeň...

Bleskovky

  • 12. 6. 2020 - Doplňte si sbírku závodních her od Codemasters s Humble Bundlem

  • 1. 6. 2020 - Studio Codemasters přebírá práva na WRC

  • 16. 1. 2017 - Vývojáři DiRT Rally připravují zpoplatněné rozšíření, které přidá podporu PlayStation VR.

  • 11. 7. 2016 - VR edice hry DiRT Rally vyjde 11. července.

  • 13. 4. 2016 - Britský žebříček prodejnosti 14. týdne roku 2016: 1. Quantum Break, 2. Dirt Rally, 3. The Division.

  • 12. 4. 2016 - Download: Český dabing pro hru DiRT Rally. (thx Lukyz)

Hodnocení
GAMES.cz
8/10
Hodnocení Metacritic:
86/100
Datum recenze:
18. prosince 2015
Recenze
Hodnocení
GAMES.cz
8/10
Datum recenze:
11. května 2016
Recenze