Skvělá závodní simulace DiRT Rally se v únoru dočká pokračování
zdroj: Archiv
Novinky

Skvělá závodní simulace DiRT Rally se v únoru dočká pokračování

26. 9. 2018 14:28 | autor: Patrik Hajda |

Jak jsme psali v bleskovkách, twitterové účty Codemasters pár dní zpátky naznačovaly oznámení nějakého pokračování, ke kterému mělo dojít dnes v 11:30. A taky že došlo. Prostý tweet „2.0“ neodkazoval na dvojku Onrush (nebo třeba FUEL), ale na simulaci rally, po jejímž nástupci volá zástup fanoušků už několik let. Čekání bude brzy konec, protože DiRT Rally 2.0 přijede dveřmi napřed v únoru.

Mě samotného tato zpráva zvedá ze židle. DiRT Rally byla pro mě osobně první hrou, která z hlediska skloubení simulace a zábavnosti překonala dodnes výborný titul Richard Burns Rally. Šlo o opravdu náročné závody, které neměly tendenci odpouštět a odměňovaly za preciznost a vytrvalost. Hra zároveň slavila úspěch, takže o pokračování nebylo moc pochyb. Šlo jen o to, kdy.

Nyní nás od pokračovatele nové série dělí přesně na den pět měsíců. Informací není tolik, kolik bychom chtěli, jízda na absolutní hraně možností je však z prvního videa dobře patrná, ať už jde o průjezd nebezpečných vlásenek po boku navigátora nebo kontaktní souboje v rallycrossu.

zdroj: Archiv

Ten se vrací opět v oficiální formě pod licencí FIA World Rallycross, díky čemuž slibuje osm skutečných okruhů a vozidla z aktuální sezóny 2018. V případě klasické rally zavítáte do šesti koutů světa – na Nový Zéland, do Argentiny, Španělska, Polska, Austrálie a USA. Z hlediska módů se můžete těšit minimálně na režim kariéry, různé šampionáty a eventy.

Codemasters zároveň představili různé edice hry. Ke každé předobjednávce dostanete Porsche 911 RGT Rally Spec. Deluxe edice vás pustí do hry o čtyři dny dříve a zajistí vám přístup k dodatečnému obsahu dvou sezón, které dorazí po vydání.

Každá sezóna přidá tři nové lokace rozdělené mezi rally a rallycross a odemkne vám pět vozidel: Ford Escort MkII, Lancia Stratos, Subaru Impreza 1995, Audi Sport Quattro S1 E2 a Ford Fiesta OMSE SuperCar Lite. Ze zprávy už není jasné, zda se dočkáme i dalších vozidel a zda se plánují další sezóny.

Zatím to nevypadá na převratné změny, spíš jen na rozšíření a vylepšení předchozího dílu. A co víc si vlastně přát? DiRT Rally se zapsala do srdcí fanoušků automobilového sportu a nechceme přeci, aby se dvojka nepovedla vlivem nějakého experimentu. A když už přišla řeč na jedničku, na Steamu ji nyní najdete za čtvrtinovou cenu.

DiRT Rally 2.0 dorazí 26. února.

Nejnovější články