Studio Codemasters přebírá práva na WRC
zdroj: Kylotonn

Studio Codemasters přebírá práva na WRC

1. 6. 2020 15:52 | Bleskovky | autor: Patrik Hajda |

Oficiální licence soutěže WRC bude opět měnit studio. Nějaký čas strávila v Evolution Studios, které dalo vzniknout šesti hrám. Milestone následně vytvořil dalších pět her a nyní je licence v Kylotonnu, který stojí za díly WRC 5WRC 8 a letos v září vydá WRC 9. Kylotonn může udělat ještě pár dílů, ale pak převezme otěže studio Codemasters.

Tomu se podařilo vyjednat exkluzivní práva na značku pro roky 2023 až 2027, přičemž může vydávat hry na počítače, konzole a mobily. V Codemasters už plánují vydávat jeden velký titul každý z pěti roků (čímž se nevylučují menší odbočky a mobilní hry). Dosavadní série WRC je po přechodu ke Kylotonnu s každým dalším dílem lepší a lepší, ale stále je prostor pro zlepšení.

Zato Codemasters se svou dlouholetou historií se sériemi Colin McRae Rally, DiRT a následně DiRT Rally dávno zvládají disciplínu rally na jedničku a licence WRC je to jediné, co jejich hrám dlouhodobě chybí. Nutno dodat, že série DiRT Rally tímto nekončí. Tvůrci už pracují na třetím dílu a pravděpodobně se nezastaví ani s příchodem licence WRC. Letos vydají arkádový DiRT 5.

Nejnovější články