Demon's Souls (2009)
Věková dostupnost

Demon's Souls (2009)

Články

Fenomén Dark Souls ve světě streamu

Málokterá série reformovala celou generaci her napříč žánry tak jako Dark Souls Hidetaky Mijazakiho. A zaslouženě. Hra, která je známá zejména svou nepromíjející, avšak férovou obtížností znamenala návrat k éře, kdy hráč nedostal nic zadarmo, mapy se daly najít jen v tematických časopisech a se záseky dokázal pomoct pouze zkušenější kamarád či starší sourozenec. U takovýchto her se hráči setkávali, ne aby poměřili své síly, ale aby společnými silami porazili hru samotnou.

Tvůrce Dark Souls se rozpovídal na téma možného remasteru Demon’s Souls

From Software v čele s Hidetakou Mijazakim nám loni dokázali, že se nebojí vracet ke svým kořenům. V květnu totiž vydali remaster prvních Dark Souls. Studio následně tímto titulem otestovalo vody malé konzole od Nintenda, a i když to nebylo bez chybičky, můžete si nyní zahrát Dark Souls na Switchi. A jak se teď ukázalo, možná to není poslední návrat do minulosti.

Dark Souls III, Bloodborne, poslední Zelda a Final Fantasy VIII se dočkají knižních průvodců

Možná jste je hráli, možná jste je i dohráli, pravděpodobně je milujete, ale jste si opravdu jistí, že o oblíbených hrách z nadpisu víte každičký drobný detail? Několik francouzských autorů si to o sobě myslí a své vědomosti přenáší na listy knih, které si právě teď můžete pořídit díky kickstarterové kampani.

Kultovní Demon’s Souls příští rok vypne servery a přijde o online funkce

Demon’s Souls, vynikající RPG od From Software, vyšlo teprve v roce 2009, a já jsem z toho mírně překvapený. Vždyť se od té doby zrodila celá trilogie Dark Souls, k tomu ještě Bloodborne… Hidetaka Mijazaki zjevně umí být velmi efektivní. Je ale pravda, že osmiletá hra už není žádná mladice, a tak se vlastně nelze divit smutné zprávě z nadpisu. Ano, 28. února 2018 Demon’s Souls přijde o veškerou podporu onlinových funkcí.

Bleskovky

  • 30. 7. 2018 - Video: Pouhou hodinu zabralo vývojářům z Media Molecule vytvořit level (podobající se Demon's Souls) ve hře Dreams.

  • 12. 3. 2018 - V Bluepoint Games nyní pracují na dalším remaku. Že by se jednalo o Demon's Souls?

  • 3. 4. 2015 - Bloodborne na japonském trhu překonává v prodejích i hit Demon's Souls, v tuto dobu téměř pětinásobně.

  • 25. 3. 2015 - Na PSN byl spuštěn velikonoční výprodej. Za akční cenu můžete pořídit například Far Cry 4, FIFA 15, Demon's Souls, Trilogii Mass Effect či Metal Gear Rising: Revengeance.

  • 3. 2. 2015 - Bloodborne si vezme pro systém modifikace zbraní inspiraci od Demon's Souls, svoji délkou ho však překoná a herní krve se dočkají pařmeni ve všech regionech. Taipei Game Show rovněž nabídla nový gameplay, ve kterém nechybí pasti, boj s bossem či nová zbra

  • 23. 5. 2014 - Hidetaka Miyazaki (šéf vývoje Demon's Souls a Dark Souls) byl jmenován prezidentem studia From Sotware.

REMAKE

Demon's Souls
9/10
Demon's Souls
RPG
PlayStation 5
12. listopad 2020