Dead Island 2
Věková dostupnost

Dead Island 2

Články

THQ Nordic si pořídila tvůrce Darksiders a MotoGP, chystá další Saints Row, Dead Island a TimeSplitters

Na chvilku byl od THQ Nordic pokoj, ale to jen proto, že se potají schylovalo k dalším velkým nákupům. Gigant do svého už tak obrovského portfolia přidává další zajímavé kousky a aby nebyl ve struktuře firmy takový binec, hodlá se k 17. září přejmenovat na Embrace Group.

Dead Island 2 je stále ve vývoji, stejně jako hry od Warhorse, 4A Games a Volition

Včerejší akvizice německého studia Piranha Bytes (Gothic, Risen, Elex) stále hladovou firmou THQ Nordic má poměrně zajímavý dozvuk. Ředitel společnosti Lars Wingefors v rozhovoru s investory prozradil, že Dead Island 2 je navzdory obecnému přesvědčení o jeho zrušení stále ve vývoji. Prezentace pak potvrdila i přípravu dalších projektů, včetně jednoho českého.

THQ Nordic kupuje Koch Media a jejich Metro, Saints Row i Dead Island

THQ Nordic pomalu bobtná a možná je jen otázka času a peněz, než koupí něco opravdu velkého. Vydavatel, dříve známý jako Nordic Games, teď získal celé Koch Media včetně vydavatelského studia Deep Silver a tím pádem i práv na značky Saints Row, Dead Island, Metro a další.

Masakrujte zombíky v lepší grafice, vychází remasterovaný Dead Island

Dead Island 2 je momentálně ve vývojářském limbu a tak si musí zájemci o porcování zombíků vystačit s naleštěnou verzí původního Dead Islandu a jeho pokračování Riptide. Vydavatel Deep Silver přišel s nápadem obě hry remasterovat a celý balíček prodávat jako Dead Island Definitive Collection za 40 eur. Kolekce je od dnešního dne k dostání na PC, PS4 a Xbox One.

Tvůrci Dying Light: "Na Dead Island 2 bychom rádi pracovali, je to naše dítě"

Osud ohroženého Dead Island 2 teď znají asi jenom v nejvyšších kruzích vydavatelství Deep Silver. Právě oni se rozhodli zrušit vývoj hry ve studiu Yager Development, ale zatím nevíme, kdo po nich převezme pomyslnou štafetu. Tedy pokud ji někdo vůbec převezme a hra nepůjde k ledu. Čistě teoreticky by staronovými tvůrci mohli být i pánové a dámy z Techlandu. Ano, přesně ti, kteří celou tu zombie apokalypsu v roce 2011 vytvořili s prvním Dead Islandem.

Yager sice přišel o Dead Island 2, ale konec studia to nutně neznamená

Kolem nedávné kauzy o konci-nekonci vývoje Dead Islandu 2 se začaly přirozeně tvořit spekulace, které vyvrcholily až krachem samotného vývojářského studia. Vývojáři jdou sice od válu a na dalším zombie dobrodružství se podílet nebudou, ale Yager jako takový rozhodně nekončí. Osud má nakloněné studio Yager Productions, jehož jediným důvodem k životu byla produkce Dead Islandu 2. A jelikož se vydavatel Deep Silver rozhodl pro jiné směřování vývoje a jiné studio, přestalo mít stávající studio důvod existovat.

Bleskovky

  • 7. 6. 12:05 - Deep Silver vyjmenovává ty nejočekávanější hry, které během letošní E3 neuvidíme

  • 8. 6. 2020 - Unikla pět let stará verze zombie řežby Dead Island 2

  • 16. 4. 2017 - Pracovní nabídka Sumo Digital odhaluje, že studio stále neodpískalo vývoj Dead Island 2.

  • 31. 5. 2016 - Ze Steamu zmizel záznam o Dead Island 2, byla hra zrušena?

  • 11. 3. 2016 - Ve vývoji Dead Island 2 bude pokračovat Sumo Digital.

  • 21. 9. 2015 - Bernd Diemer (bývalý šéf vývoje hry Dead Island 2) nyní spolupracuje na hře Horizon: Zero Dawn.