DayZ

DayZ

Články

Nejhranější české hry na Steamu

Tisíce hráčů tráví čas v Kingdom Come: Deliverance

Bohemia Interactive zavřela studio vyvíjející DayZ, updaty tím ale prý nekončí

Aktualizace (29. 4. 2020, 10:51): Doplnili jsme článek o vyjádření šéfa marketingu Bohemia Interactive, Petra Poláčka. Bratislavská pobočka české firmy Bohemia Interactive zavřela krám. Studio se podílelo na vývoji úspěšného survivalu DayZ, jehož cesta k předloňskému vydání byla poměrně trnitá a okořeněná také odchodem duchovního otce hry Deana Halla. Bohemka v letošním roce oznámila, že tým pracující na DayZ se podstatně zmenšil, nyní ale trvá na tom, že hra i nadále bude dostávat nový obsah a updaty.

Bohemia Interactive má za sebou nejrušnější rok. DayZ loni sehnalo přes milion nových hráčů

Nikdo snad nemá pochyb o tom, že se české studio Bohemia Interactive v loňském roce činilo víc než kdy dříve. DayZ sice vyšlo v roce 2018, ale až na jeho samotném konci, a v průběhu loňského roku bylo portováno na konzole a vyšlo jeho velké rozšíření. Stejně tak vyšly hry Vigor a Ylands a několik rozšíření pro Armu 3. Studio nyní uvolnilo zajímavá čísla svého roku 2019.

Bleskovky

  • 4. 6. 11:00 - Nový update DayZ přidává zničitelné prvky prostředí

  • 14. 8. 2019 - Bohemia Interactive odstraní z DayZ marihuanu, aby neporušovalo australský zákon o videohrách.

  • 2. 8. 2018 - V Xbox Store se objevila hra DayZ, která obsahuje vylepšení pro majitele konzole Xbox One X (např. podporu 4K Ultra HD).

  • 9. 4. 2018 - PC verze DayZ obdrží během několika týdnů nový engine, vývojáři se tento krok nebojí přirovnat k rebootu hry.

  • 25. 3. 2018 - DayZ poběží na Xbox One X v rozlišení 1080p při 50-50 FPS, vývojáří plánují i podporu 4k pri 30 FPS. Společné servery pro PC a Xbox hráče jsou nepravděpodobné.

  • 5. 2. 2018 - DayZ dorazí v průběhu roku do systému Xbox Game Preview. Kdy bude vydána hratelná PS4 verze se zatím neví.