zavřít

Star Citizen znovu odkládá Squadron 42

Windows

- Datum vydání autor: Šárka Tmějová Komentáře: 0

Každý občas přijdeme pozdě, ale singleplayerová příběhová kampaň Star Citizen, Squadron 42, mešká už celé 4 roky. Původně měla vyjít už v roce 2016, nedávno se nám snažila vytřít zrak trailerem plným hollywoodských hvězd a teď slibuje vydání v druhé polovině roku 2020. A to ještě akorát v betě.

Cloud Imperium odhalilo časový diagram, podle kterého bude studio v následujících měsících pracovat. Obsahová složka Squadron 42 by měla být hotová do konce příštího roku, první polovina roku 2020 bude vyhrazená balancování, opravování chyb a optimalizaci, v té druhé si kampaň s Markem Hamillem, Gillian Anderson a spoustou dalších celebrit budete snad konečně moct vyzkoušet.

Studio také oznámilo, že přijalo investici ve výši 46 milionů, respektive za ně investorům odprodalo 10% podíl ve firmě. Chris Roberts v dopise pro přispěvatele uvádí, že peníze budou použity čistě na marketingové účely. Nadále zůstává většinovým vlastníkem i šéfem představenstva.

Ve vyjádření píše, že v dnešní době nestačí mít pouze dokonalou hru, protože v záplavě konkurenčních titulů hrozí, že se na ni bez propagace zapomene. Marketingové kampaně obvykle namísto vývojářů řeší vydavatel, což ovšem není cesta, kterou chtěl Roberts jít. Zároveň nepovažoval za správné žádat přispěvatele o další peníze.

Spolu s plánem vydání zveřejnil také finanční historii firmy mezi roky 2012 a 2017. Uveřejněním nákladů chce být studio více transparentní vůči fanouškům, kteří do Star Citizen často dlouhodobě investují a přirozeně je zajímá, co se s jejich penězi vlastně stalo.

Tagy: simulace akční sci-fi vesmírný

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.