zavřít

Tvůrci Star Citizen se brání, požadují zamítnutí žaloby od Cryteku

Windows

- Byznys autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Crytek zhruba před měsícem zničehonic vyrukoval s žalobou proti Cloud Imperium Games (CIG), tvůrcům ambiciózního vesmírného simulátoru Star Citizen a jeho singleplayerové odbočky Squadron 42. Podle Cryteku došlo k porušení smluvních podmínek ohledně používání CryEnginu ze strany CIG, takže logicky požadují finanční náhradu. Právníci žalovaných se nyní brání a požadují zamítnutí žaloby.

zdroj: Archiv

Jak už to tak při právnických tahanicích bývá, na vině je i tentokrát slovíčkaření. V centru dění je slůvko „exkluzivně“. Crytek totiž poskytl svůj herní engine společnosti CIG s tím, že jejich jediná hra Star Citizen bude exkluzivně používat CryEngine. Ten byl navíc poskytnut za nižší než tržní cenu, protože CIG souhlasili s jeho promováním ve vlastním produktu.

Jenže CIG se podle Cryteku dopustil hned několika porušení smlouvy – CryEngine nyní využívá i jiná hra Squadron 42, i když byl poskytnut jen pro Star Citizen, který navíc přešel na Lumberyard a CryEngine už nepromuje. Tímto stylem si slovo „exkluzivně“ vysvětlují v Cryteku. V CIG to vidí docela jinak.

zdroj: Archiv

Podle nich to totiž neznamená „výhradně“, nedává tvůrcům povinnost, ale výjimečnou možnost. V podstatě tedy otočili tvrzení proti Cryteku, který vlastně poskytl CryEngine exkluzivně jim a nikomu jinému. A když nejsou povinni, mají vlastně právo přejít na jiný engine, s čímž rovněž odpadá nutnost promovat něco, co jejich projekt nepoužívá.

A co se týče porušení podmínek při používání enginu pouze v jedné hře, i tady CIG nesouhlasí. Tvrdí totiž, že smlouva o používání CryEnginu zahrnuje: „hru momentálně nazvanou Space Citizen a s ní související vesmírnou střílečku Squadron 42.“ Hm, to už máme tvrzení proti tvrzení, z nichž není patrný jasný vítěz.

Zvláštní je, že se CIG přímo nevyjadřují k dalším bodům žaloby, jako je úmyslné veřejné zobrazování zdrojového kódu a nedodávání slíbených optimalizací enginu. Říkají totiž, že jejich hlavní argument znehodnocuje většinu bodů protistrany a zbylé postrádají smysl, jelikož autoři již nepoužívají CryEngine. Kostky jsou vrženy, právníci se potí a soudní tahanice asi jen tak neskončí.

Tagy: simulace akční sci-fi vesmírný

Zdroje: Rock, Paper, Shotgun

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.