zavřít

Paradox ohlásil datum vydání Imperator: Rome a spustil lákavý Humble Bundle

Windows MAC Linux

- Datum vydání autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

Ze zdánlivě obyčejné středy se náhle stal moc pěkný den pro všechny fanoušky studia Paradox. Ti už určitě nedočkavě vyhlížejí strategii Imperator: Rome, která je po středověku, novověku, viktoriánské éře, druhé světové válce a sci-fi vesmíru pošle do antiky, a my už teď víme, kdy k tomu dojde. Navíc se teď nabízí unikátní příležitost, jak výhodně doplnit svou knihovničku několika skvělými tituly.

Začněme Imperátorem. Ten vyjde 25. dubna a už teď si ho můžete předobjednat, buď v běžné edici za 40 eur, nebo v té luxusní za 55, kde navíc dostanete Helénský obsahový balíček včetně eventu „Alexandrovo tělo“.

Jedná se samozřejmě o chladnoucí mrtvolu Alexandra Velikého, o niž se po jeho smrti pěkně poprali jeho generálové, protože kdo má Alexandra, ten má legitimitu, to je přece jasné – a to i v případě, že Alexandr začíná poněkud zasmrádat.

Hra začíná deset let po Alexandrově smrti, kdy titulní Řím ještě vůbec nebyl tím neporazitelným impériem dobývajícím jednu provincii za druhou. Klidně tedy můžete přepsat dějiny a ovládnout antický svět třeba jako Kartaginec, Seleukovec, nebo dokonce indický král Čandragupta.

Připravte se na typické problémy, nad nimiž si lámali hlavu antičtí vládci, třeba na otázku, kolik otroků je příliš mnoho otroků. Otroci jsou fajn, protože pracují zadarmo a můžete je klidně ubičovat k smrti, když jim stavění cest nejde od ruky, ale na druhou stranu tím vzniká nezaměstnanost pro běžné občany, kterým se něco takového nemusí líbit. A oni i ti otroci musí něco (málo) jíst.

Dojde i na zrady a osobní minipříběhy, které tak úžasně zpracovali Crusader Kings II, i když bych nečekal tak spletitou síť interpersonálních vztahů – spíš si vzpomeňte na Europu Universalis IV, kde k velikosti vedete národ, nikoli dynastii.

A teď ještě ten Humble Bundle, který je docela nabitý. Už na první úrovni za jeden dolar dostanete pěkné hry: zmiňované Crusader Kings II, čarodějnou taškařici Magicka 2, v pořadí třetí druhý díl našeho seznamu Age of Wonders II: The Wizard’s Throne a luxusní modderský výtvor Darkest Hour.

Pokud překonáte průměrnou sumu cca 6 eur, čekají vás další tři certifikované lahůdky: strategie Age of Wonders III, datadisk The Old Gods pro druhé Crusader Kings, no a nakonec celá Europa Universalis IV. Dohromady si tedy za pár šupů můžete koupit doslova tisíce hodin zábavy.

A to jsem ještě nezmínil poslední, dvanáctidolarovou úroveň. Ta vám zajistí výlet do druhé světové války ve vynikající Steel Division: Normandy 44, DLC k Age of Wonders III a Magicka 2 a ještě datadisk El Dorado, kterým si rozšíříte Europu Universalis IV.

Kdo se nemůže dočkat vlády císaře Augusta, ten má do dubna díky tomuhle bundlu čím zaplácnout přebytečný čas.

Tagy: strategie historická antika antický Řím

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.