Darkwood

Darkwood

Články

Tvůrci hororového survivalu Darkwood dali ze soucitu svou hru na Pirate Bay

Důvody nahrání vlastní hry na server typu Pirate Bay jsou různé. V minulosti se vývojáři tímto způsobem snažili zvednout vlastní prodeje nebo zamezit negativním recenzím, které vznikaly na základě nelegálně nahrané rané verze hry. V případě tříčlenného týmu Acid Wizard Studio a jejich prvotního titulu Darkwood se však jedná o zcela odlišné gesto. Hra během pouhého týdne prodala polovinu kopií, co za předešlé tři roky v předběžném přístupu a na Steamu má 95 % kladných recenzí od 1200 hodnotících. Tak proč po tak krátké a velice úspěšné době pouštět hru do světa zdarma?

Atmosférický horor Darkwood láká interaktivním trailerem

Představte si, že jdete temným lesem, a v ruce máte baterku, jejíž kužel osvětluje jen malou výseč před vámi. Co se asi skrývá ve tmě? V našem světě většinou nic. Pokud byste ale věděli, že v lese někde jsou zmutovaní psi, přízraky a bůhví co ještě, asi byste tak klidní nebyli. Svět Darkwood má být takových překvapení plný, přičemž atmosféru strachu z neznáma chce budovat především náhodným generováním herního světa a také faktem, že jak jednou umřete, musíte začít znovu, ne nahrát starou pozici.

Steam Greenligt dal zelenou dalším 14 hrám včetně remaku Opposing Force

Již od svého vzniku čelí Steam Greenlight, fanoušky napájený schvalovací proces her na Steamu, halasné kritice z mnoha směrů. A Valve to už i přiznává. To mu však nic neubírá skutečnosti, že Greenlight zjevně celkem šlape, a nově tak připustil na Steam dalších 14 zajímavých titulů, včetně Deadly Premonition či remaku Half-Life: Opposing Force. Výčet všech krasavců najdete uvnitř článku.

Darkwood vypadá jako hodně strašidelný zážitek

Pokud jste o hře Darkwood neslyšeli, není divu, teprve si zkouší vydělat na část vývoje na Indiegogo a najít ji můžete na Greenlightu. Pokud ale fandíte hororovým survival hrám, měli byste zbystřit, protože podle prvního, teprve pre-alfa videa, vypadá Darkwood hodně hutně a atmosféricky.
Hodnocení
GAMES.cz
8/10
Hodnocení Metacritic:
80/100
Datum recenze:
6. září 2017
Recenze