Darksiders: Wrath of War
Věková dostupnost

Darksiders: Wrath of War

Články

Majitelé původní hry dostanou Darksiders: Warmastered Edition zdarma

War Never Changes. Tedy, pokud se na Válku nevrhnou o pár let později vývojáři z KAIKO a neprovedou mu HD facelift, jehož výsledkem je Darksiders: Warmastered Edition. Remasterovaná verze vyšla na PC, PS4, Wii U a Xbox One a pokud jste majiteli PC verze na Steamu a nebo GOG.com, mám pro vás dobrou zprávu – Warmastered Edition dostanete zdarma. A pokud jimi nejste, mám pro vás opět dobrou zprávu. Až do 2. prosince se na ní vztahuje výrazná sleva, takže na Steamu vás vyjde na 4 eura a GOG.com na 4,5 dolaru.

HádejHru: Ukažte, že se vyznáte v akčních adventurách

Žánr akčních adventur je v posledních letech stejně flexibilní, jako používání RPG prvků. Už dávno nejde jen o Laru a její napodobeniny. Do hry vstoupil Nathan Drake, John Marston a své poslední slovo neřekli ani veteráni. Link se pořád snaží inovovat svoji sérii a někdy i žánr, zatímco takový Hidetaka Suehiro na inovace kašle a prostě si udělal videoherní Twin Peaks. Že posledního jmenovaného neznáte? Pak asi náš kvíz akčních adventur nesplníte na sto procent...

Vylepšená edice Darksiders II vychází na Steamu, pro majitele původní verze s 80 % slevou

Nejenom konzoloví fanoušci dvoudílné série Darksiders se mohou podívat na zoubek vylepšené edici druhého dílu, který pro Xbox One a PS4 vyšel před pár dny s podtitulem Deathinitive Edition. Dnes by totiž měla vyjít i pro PC a vydavatel z Nordic Games si při té příležitosti vymyslel zajímavou marketingovou akci. Rozšířenou a takzvaně definitivní edici Darksider II totiž někteří majitelé původních titulů získají zdarma, jiní zase s výraznou slevou. Tak se podívejme, kdo má na co nárok.

Bývalí tvůrci Darksiders se vrací s Battle Chasers, RPG adaptací fantasy komiksu

Mnohým z vás pravděpodobně značka Battle Chasers příliš mnoho neřekne, nejde však o něco v zábavním průmyslu nového. Před 14 lety totiž vyšel poslední díl tohoto komiksu, jenž v následujících měsících oživne nejen v komiksové podobě, ale také ve formě hry kombinující prvky JRPG, izometrického pohledu na herní svět a stylizace odpovídající původnímu komiksu. To vše s pomocí Kickstarteru. O úplně první koketování se světem her však nepůjde – tvůrce komiksu Joe Madureira se přesunul do světa her, kde pracoval například na vývoji série Darksiders. Ostatně, jakmile uvidíte obrázky z Battle Chasers, bude vám jasné, odkud Darksiders čerpala svůj vizuální styl.

Tvůrci Darksiders založili vlastní studio a zvažují třetí díl

Vigil Games mají na svědomí první dvě Darksiders hry a pokud si ještě vzpomenete, nikdo nechtěl talentované studio po krachu THQ koupit. V aukcích se přihazovalo na ledasco a Nordic Games značku Darksiders koupili, ale samotné studio zájem jiných vydavatelů nevzbudilo. Nakonec se ozval Crytek vytvořil z nich Crytek USA. Společnost si teď ale prochází nemalou krizí a americká pobočka de facto končí. Bývalí členové Vigil proto založili nové nezávislé studio – Gunfire Games.

Nordic se baví s tvůrci Darksiders o pokračování série

Společně s neblahým koncem THQ přišel i konec několika herních značek. Jednou z nich byla povedená série akčních adventur Darksiders, ve kterých jste si mohli postupně zahrát za dva ze čtyř jezdců Apokalypsy. Právě epizoda se Smrtí příznačně stála u smrti celé série. Od THQ totiž Darksiders koupila společnost Nordic Games a tím se nad Darksiders na čas uzavřela voda. Nyní se ale zdá, že Nordic o oživení Darksiders uvažuje, nebo minimálně podobnou možnost sonduje.

Bleskovky

  • 2. 1. 2020 - Na Epic Games Store si můžete zdarma vyzvednout Darksiders: Wrath of War, Darksiders 2 a Steep.

  • 11. 4. 2018 - Na seznam zpětně kompatibilních X360 her pro Xbox One X přibyly tituly Darksiders, Gears of War 2, Portal 2, Red Dead Redemption, Sonic Generations, Star Wars: The Force Unleashed. Microsoft navíc oznámil dalších 19 her pro Xbox One, které byly doposud sp

  • 24. 3. 2017 - Členové Xbox Live Gold programu obdrží v dubnu 2017 zdarma Ryse: Son of Rome (XOne), Darksiders (XOne), The Walking Dead Season 2 (XOne, X360) a Assassin's Creed Revelations (XOne, X360). (+ video)

  • 19. 7. 2016 - Obchod GameFly zařadil do nabídky PS4, Xbox One a WiiU verzi hry Darksiders. Datum vydání je nastaveno na 25. říjen.

  • 23. 2. 2015 - Joe Madureira (vývojář Darksiders) založil nové studio Airship Syndicate, které nyní kutí novou hru. Podívejte se na první ochutnávku.

  • 14. 5. 2014 - Nordic Games počítá s pokračováním herní série Darksiders, v dohledné době nás však žádné oznámení nečeká.

Hodnocení
GAMES.cz
7/10
Datum recenze:
14. listopadu 2010
Recenze