Command & Conquer: Red Alert 2
Věková dostupnost

Command & Conquer: Red Alert 2

Články

Vzpomínáme: Command & Conquer: Red Alert 2 byla strategie, která bořila svět zábavně

Barevný jako komiks a nadsazený jako parodie. I tak je popisován čtvrtý díl ságy Command & Conquer jménem Red Alert 2. Dala by se najít i další přízviska vypichující super svižnost a originální balanc, ale oněch 19 let nazpět, kdy Red Alert 2 vyšel, 23. října 2000, měla hra jedinou zásadní výhodu: Dovolila hráčům laškovně bořit Sochu svobody, Eiffelovku, Bílý dům a vůbec všechny další pamětihodnosti!

Nejlepší modifikace pro Command & Conquer: Generals

Real-time strategie se dnes nacházejí tak trochu ve stavu klinické smrti - občas se jejich EEG malinko zachvěje, i nové hry však silně čerpají z nostalgie a recyklují staré nápady. Málokdy navíc zůstanou v paměti po delší dobu. Fanouškům žánru proto možná přijde vhod návrat do starých časů - k jedné z nejlepších her žánru, C&C: Generals. Vybrali jsme tři zásadní modifikace a hrst doplňkových, které rozhodně stojí za pozornost.

Red Alert 2 a Yuri's Revenge jsou na Originu zdarma - vyzkoušejte skutečnou RTS klasiku

„Nakonec je ale celá tahle hra na staré dobré časy jenom špatně vybalancovaným zážitkem, po němž člověk raději znovu sáhne po modifikacích pro Red Alert 2 nebo Generals,“ hřímal Láďa Loukota v nedávné recenzi RTS Act of Aggression a netušil, jak to bude už brzy v případě Command & Conquer: Red Alert 2 snadné. V rámci propagace své digitální platformy Origin totiž EA poměrně pravidelně nabízí některou ze svých starších her zdarma a nyní došlo právě na Red Alert 2 včetně datadisku Yuri's Revenge. Zájemci ať se tedy obrátí na tuto stránku.

Nejlepší mody pro oživení Command & Conquer: Red Alert 2

V říjnu loňského roku uplynulo 13 let od vydání real-time strategie Command & Conquer: Red Alert 2. Ačkoliv od té doby herním byznysem optikou AAA scény protekly tři další generace her, Red Alert 2 jakoby nezestárl ani o den a zůstává etalonem kvality i ve srovnání s dnešními konkurenty. Komu by však chyběl nový obsah rozšiřující původní hru, ten má šanci použít několik vybraných módů, které z Red Alert 2 činí docela jinou hru. Na pět způsobů.

RenegadeX vás vrátí zpět do světa Command & Conquer

Skoro před 12 lety se mnoha hráčům RTS série C&C splnil sen. Vyšla totiž střílečka Renegade, která jim nabídla možnost zažít roli pěšáka ve světě, na který se doposud dívali pouze seshora. Renegade však nakonec zůstal na půli cesty, a navzdory slibné akci se stal čímsi mezi pozdějšími Call of Duty (spíše přímočará akce, ale v tomto případě ne dostatečně filmová) a Battlefieldem (s možností sem tam skočit do tanku, ale zase ne dostatečně sandboxově).

Je C&C: Alliances onou novou hrou od BioWare?

Už tuhle sobotu má během předávání cen VGA dojít k odhalení nové hry od BioWare a na základě jednoho obrázku a třísekundového klipu se v této souvislosti nejčastěji skloňuje název Command & Conquer. A podle internetových zdrojů této variantě nahrává i fakt, že si EA zaregistrovala celkem 15 nových domén spojených se značkou Command & Conquer. Všechny spojuje slovíčko „aliances“ v názvu, z čehož někteří dovozují, že nový Command & Conquer od BioWare se bude jmenovat C&C: Alliances.

Bleskovky

  • 14. 11. 2016 - Video: Fanoušek Command and Conquer: Red Alert 2 předěl hru do Unreal engine 4 a přidal podporu VR.

  • 16. 9. 2015 - EA Origin nabízí zdarma ke stažení Command & Conquer: Red Alert 2 včetně rozšíření Yuri's Revenge.

Hodnocení Metacritic:
84/100