Command & Conquer: Generals
Věková dostupnost

Command & Conquer: Generals

Články

Nejlepší modifikace pro Command & Conquer: Generals

Real-time strategie se dnes nacházejí tak trochu ve stavu klinické smrti - občas se jejich EEG malinko zachvěje, i nové hry však silně čerpají z nostalgie a recyklují staré nápady. Málokdy navíc zůstanou v paměti po delší dobu. Fanouškům žánru proto možná přijde vhod návrat do starých časů - k jedné z nejlepších her žánru, C&C: Generals. Vybrali jsme tři zásadní modifikace a hrst doplňkových, které rozhodně stojí za pozornost.

Charitativní Humble Origin Bundle 2 nabízí první dva díly Dragon Age či C&C: Generals

Již podruhé mají vášniví sběratelé možnost ve spolupráci s Humble Bundle doplnit si svoji sbírku EA titulů. Electronic Arts se totiž podruhé pustili do spolupráce s HB a výsledkem je Humble Origin Bundle 2, který do začátku nabízí pětici titulů okamžitě a čtyři další pro ty, kteří se rozhodnou pokořit aktuální průměrnou částku. Celkový výtěžek opět míří na charitu, EA si z prodeje nevezme, stejně jako minule, ani korunu. Je jen otázkou, zda prodej toho balíčku předčí ten první – tehdy výprodej přinesl závratných 200 milionů korun. 

Mod Rise of the Reds pro Command & Conquer: Generals dostal vlastní multiplayer

Stařičký Command & Conquer: Generals se stále těší velké oblibě u řady hráčů a stejně tak modderů. Jeden z nejlepších modů pro Generals jménem Rise of the Reds se dočkal nové verze. Ta nese číslo 1.85 a představuje dvouletou práci zahrnující nové jednotky, schopnosti a dokonce vlastní multiplayerovou platformu. Ostatně, samotné síťové hraní bylo na přání hráčů po pádu GameSpy Arcade zachráněno.

Ztraceno v procesu: C&C Generals jako strategie mezi starým a novým světem

Další analýza vystřiženého obsahu se bude zabývat přesně deset let starou strategií Command & Conquer: Generals (archivní recenze z února 2003 zde). Pro dodnes perfektně hratelné „Generály“ je příznačný příklon k realističtější vojenské stylizaci, kterou o pár let později dovršily všechny ty Call of Duty a Battlefieldy. Ironií osudu se přitom Generals právě takovému zobrazení virtuální války původně měla obloukem vyhýbat – jak hru vývojáři zamýšleli a o čem to svědčí, právě to hledejte v dalším díle seriálu Ztraceno v procesu.

C&C: Generals - návod 2.část

V této části návodu na povedenou real-time strategii Command & Conquer: Generals vám poradíme, jak úspěšně dohrát kampaň za Čínskou lidovou republiku a opět nechybí ani doprovodné mapky.

C&C: Generals - návod 1.část

Ještě před recenzí nového Command & Conquer tu máme úvodní díl návodu, v němž najdete řešení kampaně za USA odehrávající se v Kazachstánu a Iráku, což ilustrují užitečné mapky s popiskem.
Hodnocení
GAMES.cz
9/10
Hodnocení Metacritic:
84/100
Datum recenze:
14. února 2003
Recenze