Civilization II

Civilization II

Články

Tvůrci série Civilization se bojí změn - a vůbec to nevadí

Počet novinek v Civilization VI představuje největší revoluci v historii značky. Pokud však název Civilization něco definuje, pak je to právě absence změn - dost možná nejúspěšnější série tahových strategií vůbec se v klíčových bodech od svého vzniku v roce 1991 skoro neměnila. Paradoxně to znamená, že se začíná přibližovat svým méně úspěšným konkurentům.

Proč značka Civilization nikdy neztratila na síle? Úspěšně se brání změnám

Letos je tomu už 25 let, co světlo světa spatřil první díl série Civilization. Na únorovém DICE Summit se proto o vzniku značky i důvodech, proč jméno Civilization nikdy nesešlo věkem, rozmluvila trojice vývojářů - zakladatel série Sid Meier, hlavní designér druhého dílu Brian Reynolds i tvůrce třetího a čtvrtého dílu Soren Johnson. Společně dali dohromady to nezajímavější z tvorby – ač při tom příhodně opomněli kontroverzní změny z dílu pátého. Je proto zajímavé si jejich slova postavit do kontrastu s tím, co o Civilization V před lety sám řekl její tvůrce Jon Shafer.

Hledání zatraceného času: Alpha Centauri aneb vrchol evoluce starý 14 let

S oblibou se tvrdí, že žijeme v nejlepším možném videoherním období. Mnohdy je to samozřejmě pravda – crowdfunding na scénu vrátil nejednoho starého vývojáře a s tím i řadu staronových prvků, next-gen generace konzolí přinesou milovníkům velkých hitů ještě větších pozlátko a díky digitální distribuci má své místo na slunci nadosah prakticky kterékoliv garážové studio.

Orwellovská Věčná válka v Civilization 2 stále běží

Loni v červnu se internetem prohnal přesně ten typ zprávy, na který slyší i zvídaví nehráči – příběh o deset let hrané mapě Civilization 2, v níž redditor Lycerius organicky dospěl k apokalyptickému scénáři nekonečné, sedmnáct staletí vedené války plné atomovek, Vikingů, globálního oteplování, nemocí, smrti a především vyloženě marného boje.

Konec civilizací - hra dohnaná do extrému

Rok 3991. Ze světa se stala noční můra plná utrpení a zkázy. Poslední tři supervelmoci spolu bojují o nedostatkové suroviny. Stovky odpálených jaderných bomb udělaly z krajiny neobyvatelnou pustinu. Do války jsou ponořené tři mocnosti: Vikingové, Keltové a Američané. Zvláštní, že? Nikdo jiný neexistuje. Otázka nezní: jak tohle přežít? Otázka zní: jak zastavit nepřátele v házení atomových bomb? Jak postavit nový svět? Jak dosáhnout míru?