Book of Demons

Book of Demons

Články

Na evropském udílení cen CEEGA bodovali Češi i Slováci

CEEGA, neboli Central & Eastern European Game Awards, neboli ceny her z regionů střední a východní Evropy, znají své vítěze. Ti byli oznámeni v pátek v polské Poznani v rámci konference herního průmyslu a ať už jste Češi, nebo Slováci, můžete se radovat. Každý z těchto států si odnáší nějaká prvenství.

Vyšla plná verze Book of Demons, nejlepšího early accessu roku 2016

Netradiční diablovka Book of Demons před dvěma lety vyhrála naše redakční ocenění za nejlepší hru v předběžném přístupu a od té doby na své kosti nabalila další chutné masíčko. A je ho už tolik, že se tvůrci nestydí jít s kůží na trh a vydat plnou verzi. I když je pravda, že všechny tyhle tělesné metafory jsou vlastně trochu nemístné, protože hlavní roli tu hraje papír.

Diablovka Book of Demons se vyseká z podzemí early accessu v prosinci

Akčních hack’n‘slash inspirovaných odkazem Diabla tu máme nespočet, Book of Demons se ovšem na první pohled odlišuje výtvarným stylem, který spíš než hru připomíná knížku vystřihovánek. Po nějakých dvou letech v předběžném přístupu teď konečně vyjde v definitivní podobě s novými kartami a velkým překvapením pro ty, kteří ji zvládnou dohrát a porazit Arcidémona.

Své papírové podoby se v diablovce Book of Demons dočkala i zlodějka

Book of Demons je izometrický dungeon crawler ve stylu Diabla s velice neobvyklým grafickým designem, který připomíná předměty z vystřihovánek. V early accessu jste si již mohli vyzkoušet tankujícího válečníka a později i čarujícího mága, ke kterým se teď přidal třetí a poslední člen party – zlodějka.

GamesPlay – hrajeme papírovou diablovku Book of Demons

Co má člověk dělat, když by si rád zahrál nějakou diablovku, ale Diablo zapínat nechce, protože má volnou jenom půlhodinku? Známe odpověď na tuto záludnou otázku. Nese název Book of Demons. „Papírová“ diablovka od polského studia Thing Trunk je unikátní hned v několika aspektech. Zaprvé ještě není dokončená a je k mání v early accessu na Steamu. Zadruhé tvůrci nabízí možnost vyzkoušet si demoverzi. Ale hlavně, zatřetí, je to strašlivá návykovka, které propadne i notorický nehráč. V tomto gamesplayi vám ukážeme, jak je to vůbec možné.

Bleskovky

  • 11. 6. 2020 - No Man’s Sky, Battletech a další. V červnu máte hodně důvodů zaplatit si Xbox Game Pass

Hodnocení
GAMES.cz
8/10
Hodnocení Metacritic:
72/100
Datum recenze:
18. prosince 2018
Recenze