Blackguards

Blackguards

Články

První DLC pro RPG strategii Blackguards rozebere Takateho

Sympaticky obtížné tahové RPG Blackguards od Daedalic si v naší recenzi vysloužilo povedenou sedmičku a Deadalic plánuje hru dále podporovat skrze DLC v rámci „seriálu“ pojmenovaného Untold legends (volně přeloženo: Zapomenuté příběhy).

Tahové RPG Blackguards od Daedalic dnes vydává demo

Fandové žánru, jaký v poslední době potřebuje pořádné oživení, tedy tahových fantasy RPG, jistě zaplesali při oznámení titulu Blackguards. Fantasy o skupince ne až tak kladných hrdinů chce zaujmout především velmi specifickým a detailním zpracováním jednotlivých hexových bojišť.

Videodeníček tahovky Blackguards ukazuje trojici tříd

Tahových fantasy RPG není nikdy dost, řeklo si kdysi německé studio Daedalic a jalo se pro nás připravit titul Blackguards. O tom, že se jedná o věru konzervativně pojaté dílko, v tom nejlepším smyslu slova, nás nyní přesvědčuje první díl videodeníčku popisujícího herní mechaniky.

Tahové RPG Blackguards vás zve k hraní rozpracované verze

Co se s těmi německými studii, která normálně chrlí jednu (nutno říci, že v poslední době opravdu kvalitní) adventuru za druhou děje? Nejdříve KINGArt vydají tahovku Battle Worlds: Kronos a prakticky současně s tím šikulové z Daedalic hodí na Steam první kapitolu svého tahového RPG  Blackguards.

Tahové RPG Blackguards chce zaujmout unikátními bojišti

Američané mají Dungeons & Dragons, Češi Dračí doupě a Němci Das Schwarze Auge neboli The Dark Eye - soubor pravidel pro hraní si na hrdiny s komplexní mytologií a zeměpisem. Do herní podoby byla posledně jmenovaná hra na hrdiny převedena mnohokrát, naposledy v adventuře Memoria. Nejnovějším přírůstkem bude strategie Blackguards od jinak čistě adventurních specialistů ze studia Daedalic, kteří mají na triku Deponii nebo právě Memorii.

Tvůrci Deponie oznámili temné RPGčko Blackguards

Když se řekne Daedalic Entertainment, tak si někteří z nás nepředstaví nic, ale ti kdo ví, tak mají před očima adventury klasického střihu. Navíc ještě adventury nevážného tónu či zpracování. Němečtí tvůrci ale chtějí vyzkoušet i něco jiného, a tak nový projekt nemá s jejich předchozí tvorbou mnoho společného. Oznámili totiž Blackguards, temně laděné fantasy tahové RPGčko, které můžeme očekávat už letos v létě.

Bleskovky

  • 12. 11. 2014 - Humble Jumbo Bundle 3 nabízí Always Sometimes Monsters, Risk of Rain, 4 kopie Insurgency, a Full Mojo Rampage (při věnování Insurgency)  Pokud dáte více než průměr (6$), obdržíte (zatím) navíc GRID 2, Euro Truck Simulator 2 a Blackguards. Při zaplacení ví

Hodnocení
GAMES.cz
7/10
Hodnocení Metacritic:
68/100
Datum recenze:
31. ledna 2014
Recenze