Máte námět či připomínku? Napište nám
Below
Věková dostupnost

Below

Články

Temná roguelike adventura Below vás příští týden konečně vezme pod povrch

Pětileté čekání na hru, která měla vyjít po boku Xbox One, bude příští týden u konce. Studio Capybara Games se s vývojem nadějné atmosférické roguelike adventury Below trápilo déle, než očekávalo, což jsme sledovali prostřednictvím informací o několika odkladech. V dubnu bylo přislíbeno letošní vydání a tentokrát bude slib konečně vyplněn. Pokud se tedy v horizontu jednoho týdne něco nezvrtne…

Below vyplouvá na povrch, vyjít by měla prý ještě letos

Pamatujete na Below? Nedivil bych se, kdyby někteří z vás jen zakroutili hlavou. Nejen vizuálně zajímavá hra z dílny studia Capybara Games (tvůrci výborné Superborthers: Sword & Sworcery) se nám poprvé ukázala v roce 2013 a měla vyjít společně se startem Xboxu One. To se nestalo, ale po pětiletém čekání se letos dočkáme.

Best of E3 2016 aneb nejlepší hry výstavy podle Games.cz

Z mnoha stran jsou slyšet stesky, že E3 2016 nepřinesla žádné šokující nebo obecně překvapivé oznámení … čehokoli. Hry, hardwaru, služby a tak dále. Nedošlo na překvapení ve stylu Fallout 4 z loňského roku, ani hardwarové revize PS4 a Xbox One nakonec neudělaly díru do světa. Neznamená to, že ale během E3 2016 nebyly k vidění zajímavé a potenciálně zábavné tituly. Naopak, přestože už řad z nich známe z loňska nebo ještě déle, pořád vypadají lákavě. Pojďme si tedy vypíchnout 15 titulů, které nás letos zaujaly nejvíce (hry jsou řazené nahodile, ne podle pořadí nejlepší - nejhorší).

Dojmy z hraní: Below úspěšně navazuje na Dark Souls a přidává survival prvky

Hrdina s modrou šálou se probouzí na pláží, kam ho vyplavilo moře. Chvíli se rozhlíží, a pak zasedne u nedalekého ohniště. Vydává se na průzkum všudypřítomných jeskyní a míří dolů pod zemský povrch. Hrdina celý v černém se probouzí na pláži, kam ho vyplavilo moře. Rovnou se vydává na průzkum nedalekého jeskynního systému - míří níž a ještě níž pod zemský povrch. Hrdina s modrou šálou se probouzí na pláži a vydává se na průzkum jeskynní. Vydává se dolů, po schodech z dávných časů, do kobky plné tajemných stvoření. Vydává se dolů, pod zemský povrch. Vydává se Below!

Below od tvůrců Sword & Sworcery vyjde letos v létě

Below, o jejímž vývoji víme už nějakou řádku let, sice přesné datum vydání pořád nemá, ale už alespoň víme, že vyjde letos v létě. O hře jsme navíc dlouho neslyšeli, ale vývojáři ze studia Capybara Games vydali také nový trailer, který ono datum vydání oznamuje a to na obě platformy - PC a Xbox One.

Atmosferická Below se připomíná novým trailerem

Jedna z nejočekávanějších indie her se nám po dlouhé době připomněla menším trailerem a sadou obrázků. Below všechny ohromila už při svém odhalení v minulém roce, ale od té doby vývojáři spíše makali, než že by se promenádovali po akcích a dávali rozhovory. Díky tomu je jejich novinka pořád do jisté míry zahalena rouškou tajemství a ani nový trailer nevysvětlí úplně všechno.

Bleskovky

  • 9. 4. 2018 - Video: 25 minut záběrů ze hry Below (Xbox One X), která vyjde v průběhu tohoto roku.

  • 26. 3. 2018 - Na akční adventuře Below se stále pracuje, vyjít by měla v průběhu tohoto roku.

  • 18. 12. 2015 - Below již vydání v tomto roce nestíhá.

Hodnocení Metacritic:
67/100