Bannermen

Bannermen

Články

Právě vyšla oldschoolová strategie Bannermen, ve které vládnete přírodě pomocí magie

Bannermen na první pohled silně připomíná staré dobré Age of Empires, ale jakmile zaostříte, začnou se objevovat veliké rozdíly. Předně je zde magie, s jejíž pomocí využíváte přírodu k rozdrcení nepřátel. A pak je tu i fantasy příběhová kampaň jednoho bývalého vladaře, který se snaží získat zpět království Valtoria. Třešničkou na dortu budiž fakt, že hra vyšla právě teď.

„Fantasy Age of Empires“ strategie Bannermen se chystá do otevřené bety

Z dálky sice tento titul vypadá jako možný čtvrtý díl historické strategické série Age of Empires, ale po bližším ohledání zjistíte, že svět realtimové strategie Bannermen je na rozdíl od historického zasazení protkaný kouzly. Novinka s příjemným závanem minulosti vychází již koncem aktuálního měsíce, ale ještě předtím si ji můžete vyzkoušet v otevřené betě.

Realtimová strategie Bannermen vypráví příběh lorda, který přišel o všechno

Věk hojnosti realtimových strategií, zdá se, definitivně pominul. Sice se někde v útrobách Relicu kutí Age of Empires IV, ale do té doby musíme vzít zavděk menšími kousky. Například strategií Bannermen, která AoE v lecčems připomíná – jen do mixéru přihodila ještě nějakou tu magii a hrátky s prostředím. Vyjde už brzo a potenciální zájemce láká i na příběhovou kampaň.

Kdo stojí o fantasy variaci Age of Empires, podpoří strategii Bannermen

Jakou strategii použít, když chcete zafinancovat strategii? Vývojáři retro RTS Bannermen, která připomíná fantasy verzi Age of Empires II, mají jasno – crowdfunding. Se svou poněkud ošklivou, ale jinak lákavě vypadající hrou vyrazili na Kickstarter, kde by rádi vybrali 400 tisíc švédských korun. Dost ambiciózní cifra, říkal jsem si, než jsem se zeptal Googlu, který mě ujistil, že ve skutečnosti jde zhruba o poměrně obvyklých 40 tisíc euro.

Ve fantasy strategii Bannermen vás potrápí chladné podnebí, vyprahlé pouště i kamenné laviny

Přiznejte se, kdo to byl? Kdo otevřel Pandořinu skříňku, v níž byly bezpečně uzamčeny všechny nezávislé pokusy o napodobení legendární série Age of Empires? Včera jsem psal o Empires Apart, která se konkrétně AoE II inspiruje vpravdě mohutně. No a dnes mi na stole přistála středověká strategie Bannermen, která na první pohled zapadá do stejného šuplete, ale na ten druhý je takové škatulkování možná trochu nefér – už jen kvůli neotřelému prvku počasí, jehož výkyvy můžou výrazně ovlivnit průběh bitvy.
Hodnocení
GAMES.cz
4/10
Hodnocení Metacritic:
51/100
Datum recenze:
1. března 2019
Recenze