zavřít

Kdo stojí o fantasy variaci Age of Empires, podpoří strategii Bannermen

Windows

- Preview autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

Jakou strategii použít, když chcete zafinancovat strategii? Vývojáři retro RTS Bannermen, která připomíná fantasy verzi Age of Empires II, mají jasno – crowdfunding. Se svou poněkud ošklivou, ale jinak lákavě vypadající hrou vyrazili na Kickstarter, kde by rádi vybrali 400 tisíc švédských korun. Dost ambiciózní cifra, říkal jsem si, než jsem se zeptal Googlu, který mě ujistil, že ve skutečnosti jde zhruba o poměrně obvyklých 40 tisíc euro.

Kampaň běží přibližně jeden den a tvůrci za tu dobu stihli nastřádat sympatických 88 tisíc korun švédských, takže zájem ze strany komunity evidentně existuje. Lidé jsou celkem pochopitelně nadšení z představy kompetitivního multiplayeru na dedikovaných serverech nebo plně nadabované singleplayerové kampaně, v níž se ujmete padlého lorda a pokusíte se znovu obsadit své právoplatné místo na vrcholu mocenské pyramidy.

Pomohou vám k tomu nejen rytíři, lučištníci nebo katapulty, ale také magické příšery (třeba vycvičení vlci) a kouzla. K těm se dostanete pouze tehdy, když na vyznačeném místě na mapě, o nějž se pravděpodobně bude krutě bojovat, postavíte chrám. Pak budete moci po nepřátelích dle libosti metat blesky či meteory nebo dokonce spustíte sněhovou bouři, kvůli které zamrzne řeka. Vy pak po náhle ztvrdlém povrchu provedete překvapivou ofenzivu.

Bannermen si obecně hraje s herním prostředím. Rozhodně víc, než je na poměry RTS běžné. Kromě mrznutí a tání ledu na vás významně pomrkávají například viklavé balvany, do nichž stačí v pravou chvíli strčit, a jejich drtivá trajektorie se střetne s nic netušící nepřátelskou armádou. Nebo se na nějaké kameny vykašlete, koupíte se pyromancera a do průsmyku nakladete miny, případně se sami odpálíte výměnou za masivní poškození.

Jinak je všechno více méně při starém, aspoň co se týče mechanik. Grafiky se to ale vlastně týká jakbysmet. Bannermen totiž nevypadá zrovna hezky, i když zastaralé textury bych překousl daleko spíš, než neohrabaně vypadající animace. Ale času na úpravu je dost – hra by měla vyjít až ve druhém kvartálu příštího roku. 

Jestli vás Bannermen zaujala, na Kickstarteru ji v základní edici pořídíte v přepočtu za 20 euro. Hejsky mezi vámi by mohly přitahovat i dražší možnosti, díky kterým se dočkáte například skinu Zlá armáda pro celé vaše vojsko, nebo se naopak vystrojíte do krásného zlatého brnění opravdových klaďasů. Ovšem sedmdesátieurová investice je v současném stavu možná přece jen poněkud předčasná.

Tagy: strategie fantasy multiplayer realtime

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.