zavřít

Realtimová strategie Bannermen vypráví příběh lorda, který přišel o všechno

Windows

- Video autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

Věk hojnosti realtimových strategií, zdá se, definitivně pominul. Sice se někde v útrobách Relicu kutí Age of Empires IV, ale do té doby musíme vzít zavděk menšími kousky. Například strategií Bannermen, která AoE v lecčems připomíná – jen do mixéru přihodila ještě nějakou tu magii a hrátky s prostředím. Vyjde už brzo a potenciální zájemce láká i na příběhovou kampaň.

Bannermen se zařadí k zástupu her, které si pro své zrození zvolily únorové datum – v kalendáři si označte konkrétně čtvrtek 21. 2. Právě tehdy se ujmete Lorda Berriana, který po drtivé porážce v bitvě u Beckronu musí shromáždit nový odboj, aby zničil zlovolného Lorda Karthora. Video vám to vysvětlí líp než já.

Je to trochu klišé a ze všech těch fantasy jmen si už nepamatuju ani jedno jediné, ale můžeme být rádi, že tu vůbec nějaká kampaň bude – tvůrci by se taky mohli spokojit s multiplayerem a na nějaké vyprávění se vykašlat.

Právě multiplayer bych totiž považoval za centrální pilíř celé hry. Servery Age of Empires II: HD Edition jsou pořád plné, tak proč se na retro stratézích trochu nepřiživit? Bannermen slibují hodnocené i nehodnocené zápasy pro až 8 hráčů najednou, a pokud hra nebude úplná katastrofa, vsadím se, že si ji pěkných pár nostalgiků vyzkouší. Já to rozhodně mám v plánu.

Tagy: strategie fantasy multiplayer realtime

Zdroje: GameWatcher

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.