Age of Empires IV

Age of Empires IV

Články

Jednu věc od Age of Empires IV rozhodně nečekejte: mikrotransakce

Jsme snad svědky nového trendu? Letošní Need for Speed Heat vyšlo bez jediné možnosti utratit v něm další koruny. To samé platí i o Star Wars Jedi: Fallen Order, který postrádá dokonce i multiplayer. A pokud jste se obávali, že si každého jednotlivého dělníka v Age of Empires IV budete muset koupit za reálné peníze, tak už se bát nemusíte.

První záběry z Age of Empires IV: Série se vrací do středověku

Tak nakonec je to přeci jen návrat do středověku. Age of Empires IV, očekávané pokračování velebné strategické série pod taktovkou zkušeného studia Relic, se vydává do dob, kdy rytíři byli čestní, moudří a vynikající v zabíjení bezbranných vesničanů, selky bez problémů vraždily kance a trebuchety vrhaly devadesátikilové kameny víc než tři sta metrů daleko.

Právě vyšlo Age of Empires II: Definitive Edition, večer se představí Age of Empires IV

Série Age of Empires žije, dýchá, dokonce prosperuje, o čemž svědčí dnešní dvě velká oznámení. To první z nich je, že se už teď můžete pustit do kompletně předělané verze legendárního druhého dílu – vypadá a zní moderně, hraje se stejně dobře jako kdysi. No a to druhé se týká prozatím tajuplné čtyřky, která už brzy tajuplná nebude.

E3 2018: redakční predikce

Než se naplno strhne celá ta zámořská mela, sedli jsme si ke svým křišťálovým koulím, abychom zavěštili, co že to na E3 2018 vlastně uvidíme. Následující odstavce jsou plné dohadů, zbožných přání a občas nějaké té jedovaté poznámky na adresu společností, od nichž toho zas tak moc neočekáváme. Už zítra večer společně začneme odhalovat, nakolik byly naše předpovědi přesné.

To nejlepší z Games.cz - Gamescom přinesl řadu novinek včetně Age of Empires IV

První dojem z letošního ročníku herní výstavy Gamescom byl rozpačitý. Přišlo nám, že kromě spousty nových trailerů výstava, oproti předešlým ročníkům, nic zásadního nepřinesla. Když se ale za celým Gamescom týdnem ohlédneme, nemůžeme se ubránit pocitu, že z hlediska hráče to naklonec žádná nuda nebyla, naopak. Age of Empires IV neoznamuje Microsoft každý rok, Blizzard také do Německa přivezl spoustu novinek, od EA jsme se dozvěděli, že nad singleplayerem Andromedy definitivně láme hůl, zatímco z druhého kouta firmy jsme zaslechli, že se Mass Effect zase vrátí, a pak je tu také spousta nových her od menších evropských firem. Na Gamescomu a kolem něj se toho jednoduše událo hodně - to nejzajímavější jsme pro vás vybrali do následujícího přehledu.

Chystá se velký návrat! Microsoft oznámil Age of Empires IV od studia Relic

Pane jo. Tak tohle jsem tedy opravdu nečekal. Na letošní E3 jsem se na malou chvíli odvážil doufat, a odměnou mi bylo jen zlomené srdce (a Age of Empires: Definitive Edition). Ale celé to byl jenom krutý trik ze strany Microsoftu. Hráli si se mnou jako kočka s myší. Počkali si totiž na Gamescom – na Gamescom! – aby oznámili to, co jsem tak toužebně vyhlížel. To, po čem prahla celá armáda strategických fanoušků. A ještě si při té příležitosti vypůjčili Tywina Lannistera. Dámy a pánové, přivítejte spolu se mnou Age of Empires IV!

Bleskovky

  • 20. 11. 2019 - Vývojáři Age of Empires 4 stále nevylučují případnou konzolovou verzi.

  • 13. 11. 2019 - Na zítřejším X019 by se podle tweetu oficiálního účtu mělo objevit také Age of Empires 4.

  • 23. 8. 2019 - Na londýnském XO19 se v listopadu objeví první záběry z hraní Age of Empires 4.

  • 21. 8. 2017 - Microsoft oznámil Age of Empires IV, který je vyvíjen studiem Relic Entertainment (Warhammer 40000: Dawn of War). (+ video)