Age of Empires II: HD Edition

Age of Empires II: HD Edition

Články

Jak nás mění kompetitivní hraní

Měli jste od dětství nějakou oblíbenou hru? Pro mě to byl rozhodně druhý díl Age of Empires. Strávil jsem v něm desítky, možná i stovky hodin. Můj největší problém ovšem byl, že jsem se nikdy nesnažil hrát proti někomu. Prostě jsem si budoval svoje městečko, opevnění, armádu a pak zaútočil na hloupou umělou inteligenci. A podobně na tom byli i moji přátelé, se kterými jsem před zhruba osmi lety začal pravidelně pořádat LAN párty, na kterých se věnujeme podobným herním skvostům. Ovšem jak šel čas, dostal se do naší skupinky další hráč. Někdo nový. Mladší. Dravější. A všechno se změnilo.

Age of Empires II rozšíří již brzy třetí datadisk, zaměřený na Jihovýchodní Asii

Nesmrtelná strategie Age of Empires II ožila před pár lety ve své HD verzi, a právě ta se zanedlouho dočká dalšího rozšíření. V pořadí už třetí oficiální datadisk, The Rise of the Rajas, vyjde 19. prosince a byť se na Steamu tváří jako DLC, vypadá to na plnohodnotný datadisk, který toho do hry přidá docela dost: nové civilizace, jednotky, technologie a svým zaměřením pokryje Jihovýchodní Asii.

Nesmrtelná Age of Empires II - proč patří i 16 let po vydání mezi nejpopulárnější strategie

Říká se, že starého psa novým kouskům nenaučíš a Age of Empires II je už pořádně vypelichaný, šestnáctiletý, hafan. Měl by se válet u krbu, líně loudit kousek salámu a občas z povinnosti zaštěkat na sousedovic kocoura. Místo toho se prohání po herní scéně s energií loveckého ohaře a nějakým zázrakem se mu zase podařilo v listopad ulovit nový datadisk. Nese podtitul African Kingdoms a rozšiřuje hru o nové kampaně a civilizace, ale to není to hlavní, co mě na něm zaujalo. Říkám si, že k takhle starým hrám by už prostě nový obsah vycházet neměl. Nemají přece právo být tak populární. Jsou to pozůstatky jiné generace, jiné technologie, jiného času. Jak to, že lidé pořád hrají Age of Empires II?

Přídavek pro Age of Empires II HD přenese hráče na africký kontinent

Hráči Age of Empires II: HD Edition se brzy dočkají nového rozšíření, které do hry přinese líbivou porci nového obsahu. The African Kingdoms přenese hru titulní kontinent a přinese řadu větších či menších úprav a změn nejenom v herních mechanismech. Do vydání navíc zbývá již jen pouhý den – datadisk by měl vyjít již zítra, 5. listopadu.

Datadisk pro Age of Empires II HD nabídne nové civilizace, kampaň i herní módy

Age of Empires II: HD Edition dnes slaví své druhé narozeniny a na dedikované komunitní stránce Steamu se při té příležitosti objevil příspěvek, který zevrubně rozebírá další budoucnost hry. V prvé řadě tvůrci vydali nový patch, ukončili podporu Windows XP a navrch se mohou všichni hráči těšit na nový datadisk a řadu dalších novinek včetně větší podpory komunitní tvorby přes Steam Workshop.

Po stopách bývalých vývojářů z Blizzardu - kam odešli a co vytvořili

Co mají společného hry Wildstar, State of Decay, Guild Wars, God of War, Firefall, Hellgate: London a Torchlight? Na první pohled nic. Jde o hry odlišných žánrů a od různých vývojářů i vydavatelů, každá vyšla v jiném roce a byla jinak úspěšná či neúspěšná. Přesto je spojuje jedna důležitá věc. Stojí za nimi tvůrci, co prošli Blizzardem. Za 23 let fungování Blizzard opustily desítky vývojářů. Někteří následovali příklad spoluzakladatele Allena Adhama a šli úplně mimo herní průmysl (Adham odešel v roce 2004 do hedgeových fondů), ale jiní u řemesla zůstali. Založili vlastní studia a pokusili se prorazit na vlastní pěst. U příležitosti nedávného oznámení odchodu Roba Parda se tedy vydáme po stopách význačných "uprchlíků" z Blizzardu a jejich projektů.

DLC

Hodnocení
GAMES.cz
4/10
Hodnocení Metacritic:
68/100
Hodnocení čtenářů:
80/100
Datum recenze:
22. dubna 2013
Recenze