Astroneer

Astroneer

Články

Jaké hry vyjdou v lednu?

Leden nevídaně bohatý

Vesmírný sandboxový survival Astroneer opustil early access

Studio System Era Softworks vydalo svou velice populární prvotinu Astroneer, která v předběžném přístupu sbírala kladná hodnocení po dva roky do včerejšího večera. Za tu dobu několikrát změnila svou tvář a předělala herní mechanismy, nyní je ale kompletní a tvůrci jsou snad spokojení s její podobou. Mnohem důležitější ovšem je, zda budou spokojení i noví hráči.

Planetární survival Astroneer opustí předběžný přístup v únoru

Survivalů je na trhu opravdu požehnaně, ale Astroneer mezi nimi dokáže vyniknout. Ne že by snad dělal něco zásadně jinak, ale ukazuje opravdu krásná prostředí planet, nabízí zajímavý systém inventáře a hloubkovou deformaci terénu. Hráči, libující si v čistokrevných sandboxech, budování základen a objevování tajů cizích světů si zde přijdou na své.

Tvůrčí Astroneer vstoupí do early accessu v půlce prosince

Astroneer, další z řady budovatelských a těžících her, kde je vaším nepřítelem jen vaše vlastní představivost a případně věci jako gravitace jsme představili v září a než se nadějete, už si její základní systémy budete moci vyzkoušet v rámci předběžného přístupu na Steamu. Do něj vstoupí 16. prosince, přičemž si zde pobude rok až dva. Zatímco jinde by podobný rozptyl vyvolal řadu otazníků, u sandboxové hry, kde můžete měnit povrch planet a vesele mezi nimi cestovat, se zdá být obezřetnost tvůrců na místě. 

Budovatelská adventura Astroneer vás nechá s kamarády těžit a stavět na vzdálených planetách

„S ne další šíleně ambiciózní hra, kde prozkoumáváte vesmír a těžíte na planetách suroviny?!“ Takovou reakci nejspíš v mnoha hráčích vzbudí oznámení nezávislého projektu Astroneer od vývojářů System Era Softworks. Ale ještě než se debata pod článkem nevyhnutelně překulí v hádku ohledně No Man’s Sky, vězte, že Astroneer  toho má možná víc společného s Minecraftem, než s nedávným projektem studia Hello Games.

Ve vesmíru musíte přežít, ale můžete i zbohatnout, tvrdí dobrodružná hra Astroneer

Moderní vlnu prozkoumávání vesmíru, kterou podporují nejen některé filmy ale také hry, přiživí čerstvě oznámený projekt od studia System Era. Jejich prvotina se jmenuje Astroneer a jde o vesmírný explorativní survival s velkým důrazem na objevování nepoznaného a na eventuální zbohatnutí. Díky nečekanému a náhlému vývoji technologie pro rychlé cestování vesmírem na obrovské vzdálenosti se lidstvo nebálo a vydalo se za hranice Země. 

Bleskovky

  • 21. 7. 2022 - Šéf vývoje her Uncharted 4: A Thief’s End a The Last of Us zakládá nové studio

  • 9. 12. 2016 - Předběžnou verzi Astroneer si na Xbox One a PC můžete zahrát od 16. prosince.

  • 23. 11. 2016 - PS4 verze indie titulu Astroneer nevyjde, důvodem je absence Early Access programu.

Hodnocení
GAMES.cz
7/10
Datum recenze:
13. března 2019
Recenze