Planetární survival Astroneer opustí předběžný přístup v únoru
zdroj: tisková zpráva

Planetární survival Astroneer opustí předběžný přístup v únoru

17. 11. 2018 13:52 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Survivalů je na trhu opravdu požehnaně, ale Astroneer mezi nimi dokáže vyniknout. Ne že by snad dělal něco zásadně jinak, ale ukazuje opravdu krásná prostředí planet, nabízí zajímavý systém inventáře a hloubkovou deformaci terénu. Hráči, libující si v čistokrevných sandboxech, budování základen a objevování tajů cizích světů si zde přijdou na své.

Dnes jsou tomu na den přesně dva roky, kdy Astroneer vstoupil do předběžného přístupu na Steamu. Za tu dobu prošel mnoha změnami kompletně pozměňujícími esenciální mechanismy hry. Survival jádro samozřejmě zůstalo. Ne, že byste museli jíst a pít, ale potřebujete se uchránit před nepříznivým počasím různých biomů, agresivní flórou, a hlavně si zajistit kyslík.

Astroneer je převážně o stavbě vlastní základny, hledání a zkoumání nových materiálů, craftingu nových nástrojů a vozidel, až se konečně dostanete k dokončení vlastní rakety, pomocí které opustíte dosavadní domov a vydáte se na úplně jinou planetu.

zdroj: Archiv

Kromě kouzelné lowpoly grafiky se hra chlubí ještě teraformovacím nástrojem, který jednak slouží ke sběru minerálů, ale také k předvedení vaší kreativity. S jeho pomocí vykopete Blanku během několika vteřin. Takový tunel vám může urychlit cestování ve chvíli, kdy na povrchu řádí radioaktivní bouře.

Verze 1.0 nabídne sedm nových planet, nová vozidla, moduly, předměty, obleky a mnoho dalšího. Astroneer vyjde 6. února na PC a Xbox One, přičemž na konečnou cenu 30 eur podraží již v pondělí. Pokud po něm skočíte do té doby, stihnete akční nabídku s cenou 16 eur.

Nejnovější články