Zaklínač 3: Divoký hon - Srdce z kamene
Věková dostupnost

Zaklínač 3: Divoký hon - Srdce z kamene

Články

LEVEL 301 otvírá čtvrtou stovku čísel s posílenou redakcí a svěžejším obsahem

Už několik dní můžete v trafikách i v supermarketech najít LEVEL 301, který otvírá nejenom čtvrtou stovku (kterou snad dokončíme), ale hlavně přináší změny naznačované a slibované v předchozích číslech. Stávající redakci posílili Pavel Dobrovský s Pavlem Skotákem, na tvorbě obsahu se podílela celá řada nových autorů a v neposlední řadě došlo k úpravám obsahu, aby více odpovídal vašemu ohlasu, za který ještě jednou děkujeme. Základ je ale pořád stejný – zajímavé, čtivé, investigativní, ale i názorově vyhraněné články, recenze, rozhovory, komentáře a další. Co vás čeká v tomto čísle?

Zaklínač 3: Divoký hon dorazil na Switch v kompletní edici

Geralta z Rivie je v našich končinách asi zbytečné představovat, ale pro případ, že jste zrovna přestali ignorovat fantasy žánr: Je zabijákem příšer, mutantem se dvěma meči na zádech, který svou nadlidskou sílu a rychlost ještě přiživuje pitím lektvarů a používáním magických znamení. A na Switchi teď vychází RPG Zaklínač 3 se svými 150+ hodinami hraní a veškerými DLC.

Na Nintendo Switch vyjde Zaklínač 3 i se všemi datadisky

Popravdě řečeno jsem se spekulacím o tom, že na Nintendo Switch vyjde Zaklínač 3: Divoký hon, smál. Teď už se nesměju, protože na Nintendo Direct skutečně oznámili, že se tohle masivní RPG ještě v tomhle roce na Switch dostane, a to s oběma datadisky Srdce z kamene a O víně a krvi.

Zaplať a táhni dál - jak fungují mikrotransakce v mainstreamových hrách

Mikrotransakce se za posledních několik let staly všudypřítomnou realitou herního průmyslu. Z multiplayerových a mobilních her se přesunuly i do vysokorozpočtových titulů, kde slouží jako další zdroj příjmů vedle tradičního jednorázového poplatku a DLC. Přes všeobecný odpor mezi hráči vydavatelé přicházejí s novými formami mikrotransakcí, které vyvolávají ještě nenávistnější reakce, nedávno třeba v případě Deus Ex: Mankind Divided. (Článek původně vyšel ve 267. čísle magazínu LEVEL)

CD Projektu se daří, první půlrok táhl datadisk k Zaklínači a GOG

Bylo jasné, že po loňském roku, kdy CD Projekt vydali Zaklínače 3, bude muset následovat propad v ziscích společnosti. Na ten skutečně došlo, ale není nijak drastický, naopak, firmě se finančně daří a i vyhlídky do budoucna jsou optimistické. Potvrdila to zveřejněná finanční zpráva za první polovinu letošního roku, v níž firma zaznamenala prodeje ve výši 73 milionů eur a čistý zisk ve výši 31 milionů eur. Pro porovnání, za první polovinu loňského roku, kdy vyšel Zaklínač 3, CD Projekt zaznamenal prodeje ve výši 124 milionů eur a čistý zisk 57 milionů.

Zaklínač 3 vychází v Game of the Year edici

Pokud jste doposud odolávali svodům třetího Zaklínače, CD Projekt pro vás má nabídku, která se sice dá odmítnout, ale jen velmi obtížně. Game of the Year edice třetího Zaklínače (u nás v distribuci i jako Hra roku), která vychází dnes na PC, PS4 a Xbox One v sobě zahrnuje i dva rozsáhlé datadisky Srdce z kamene a O víně a krvi a dalších 14 menších DLC. V rámci kolekce tak opravdu dostanete vše, co kdy k poslednímu Geraltovu dobrodružství vyšlo.

Bleskovky

  • 17. 10. 2017 - Při příležitosti 10. narozenin herního Zaklínače nabízí GoG.com až 85% slevu na jednotlivé díly série.

  • 4. 3. 2016 - Oprava: V Polsku se prodalo více kopií hry Zaklínač 3 na PC než PS4 či Xbox One. (thx PreidaQ)

  • 29. 9. 2015 - Video: 11 minut ve hře Zaklínač 3: Srdce z kamene.

Hodnocení
GAMES.cz
9/10
Datum recenze:
16. října 2015
Recenze