Máte námět či připomínku? Napište nám
Zaklínač 2: Vrahové králů
Věková dostupnost

Zaklínač 2: Vrahové králů

Články

CD Projekt zbankrotoval, ale nebojte se, nejde o vývojáře Cyberpunku 2077

Pokud jste během víkendu zaslechli, že CD Projekt vyhlásil bankrot, možná jste se zděsili, že veškeré odklady Cyberpunku 2077 polské vývojáře nakonec zničily. Ale nemusíte se bát, krachující CD Projekt je zcela jiný CD Projekt než ten, který vyvíjí hry, byť původně šlo o jednu firmu.

Co chceme od nového Zaklínače

CD Projekt RED má sice momentálně plné ruce práce s veleočekávaným Cyberpunkem 2077, ale Poláci by byli blázni, kdyby se rozhodli zazdít svou největší značku: Zaklínače, který se stal celosvětovým hitem nejen díky Divokému honu, ale také seriálu od Netflixu. Nejnovější drby tvrdí, že po dokončení Cyberpunku studio skutečně začne pracovat na nové zaklínačské hře. Následující článek vám prozradí, jak bychom si ji představovali my.

LEVEL 301 otvírá čtvrtou stovku čísel s posílenou redakcí a svěžejším obsahem

Už několik dní můžete v trafikách i v supermarketech najít LEVEL 301, který otvírá nejenom čtvrtou stovku (kterou snad dokončíme), ale hlavně přináší změny naznačované a slibované v předchozích číslech. Stávající redakci posílili Pavel Dobrovský s Pavlem Skotákem, na tvorbě obsahu se podílela celá řada nových autorů a v neposlední řadě došlo k úpravám obsahu, aby více odpovídal vašemu ohlasu, za který ještě jednou děkujeme. Základ je ale pořád stejný – zajímavé, čtivé, investigativní, ale i názorově vyhraněné články, recenze, rozhovory, komentáře a další. Co vás čeká v tomto čísle?

Zaklínač 3 se po úspěchu seriálu vrátil mezi nejhranější hry na Steamu

Když nepočítáme nedávné vydání na Switchi, je Zaklínač 3: Divoký hon čtyři a půl roku starou hrou. To mu ale nijak nebrání ve velkolepém návratu – po premiéře seriálu z produkce Netflixu 20. prosince zaznamenal na Steamu rekord v počtu současně hrajících hráčů. Překonal v něm dokonce i období, kdy původně vyšel, a patří i k nejlépe prodávaným RPG za loňský rok.

Osmidílný zaklínačský seriál od Netflixu vyjde nejdřív v roce 2020

Nového herního zaklínače od polského CD Projekt RED se asi jen tak nedočkáme, alespoň nějakou náplastí na ránu všech geraltofilů by však mohl být připravovaný seriál streamovací služby Netflix. Ať už se těšíte, nebo jste ve svých očekáváních rezervovanější, zřejmě si všichni společně na tohle zpracování nějaký ten pátek počkáme. Respektive poměrně hodně pátků.

Zaklínač v komiksech - přehled kreslených dobrodružství populárního (anti)hrdiny

Zaklínač překonal hranice knižního média nepříliš povedeným seriálem a povedenou sérií her. Právě úspěch herní série zároveň nastartoval úspěch série zaklínačských komiksů. V letech 1993-1995 totiž v Polsku ve spolupráci Bogusława Polcha, Macieje Parowského a Andrzeje Sapkowského vyšly první komiksové příběhy, které se inspirovaly povídkami (jediný z nich s vlastním příběhem pojednával o Geraltově dětství). Kvalitu raných komiksů nicméně posoudit nemohu – u nás nikdy nevyšly. Údajně šlo o v té době vcelku použitelné čtivo, které chválil i sám Sapkowski. V následujícím článku se ale budeme věnovat novodobé komiksové sérii, která má mnohem blíže ke hrám od CD Projektu než k původním povídkám.

Bleskovky

  • 29. 5. 10:44 - Série Zaklínač se celosvětově prodalo přes 50 milionů kopií

  • 28. 2. 2018 - Na seznam zpětně kompatibilních X360 her pro Xbox One přibyly tituly The Witcher 2: Assassins of Kings, Forza Horizon, Fable Anniversary a Crackdown.

  • 23. 1. 2018 - Scénář k pilotnímu dílu televizního seriálu na motivy The Witcher je úspěšně dokončen.

  • 17. 10. 2017 - Při příležitosti 10. narozenin herního Zaklínače nabízí GoG.com až 85% slevu na jednotlivé díly série.

  • 4. 3. 2016 - Oprava: V Polsku se prodalo více kopií hry Zaklínač 3 na PC než PS4 či Xbox One. (thx PreidaQ)

  • 21. 1. 2016 - X360 verze hry Zaklínač 2 je nyní (z neznámého důvodu) na XBLM k dispozici ke stažení zdarma.

Hodnocení
GAMES.cz
9/10
Datum recenze:
16. dubna 2012
Recenze
Hodnocení
GAMES.cz
9/10
Datum recenze:
21. května 2011
Recenze