To nejlepší z Games.cz - deset let se Zaklínačem
zdroj: Archiv

To nejlepší z Games.cz - deset let se Zaklínačem

10. 9. 2017 18:15 | Z redakce | autor: Redakce Games.cz |

Od vydání prvního Zaklínače uteklo už deset let. Pamatujete si na své první setkání s Geraltem? My rozhodně ano a jsme zvědaví, kam, jestli tedy vůbec někam, posune CD Projekt značku Zaklínač v příštích deseti letech. Vůbec bychom se nezlobili ani za posun u značky L.A. Noire, kterou chtějí vývojáři oprášit a vydat na stávající generaci konzolí. Co se naopak neposouvá vůbec, je střílečka LawBreakers. Jak se jí daří na PlayStation 4, to ví asi jenom tvůrci, ale na PC jdou čísla současně hrajících lidí často i pod stovku. Flintu do žita ale tvůrci nehází a nový obsah se chystá. Bude to stačit? Uvidíme. Zatím se podívejte do přehledu článků, které na Games.cz vyšly minulý týden, jestli vám něco zajímavého neuteklo.

Recenze

devilish-brain-training-2
Dr Kawashima's Devilish Brain Training: Can You Stay Focused? - recenze
Pracujete na počítači, když v tom vám pípne SMSka. Neodoláte. Přečtete si ji. Odepíšete. A když už máte v ruce ten telefon, rovnou se mrknete na novinky na Facebooku. Jéje, to je ale roztomilé album koťátek! To si přeci musíte prohlédnout celé. No a tu kompilaci failů hned pod tím si přeci taky nemůžete nepustit. Čtvrt hodiny uteče jak nic, vy si v duchu dáte facku, upřete svou pozornost zpět k počítači, když v tom vám dojde, že už jste dlouho neomrkli zprávy. Jistě se událo něco strašně důležitého. Ale počkat, neměli byste si k tomu nejdřív uvařit kafe? Dnes teprve třetí… Jestliže se ve výše řečeném aspoň trochu poznáváte a pozorujete na sobě roztěkanou pozornost, nová výuková hra s doktorem Kawašimou je přímo pro vás. Nebo se tak aspoň tváří.
Marvel's Guardians of the Galaxy: The Telltale Series Episode Three: More Than a Feeling
Guardians of the Galaxy - recenze 3. epizody
Už dávno není „in“ stěžovat si na engine, který pohání adventury od Telltale, protože tenhle engine byl naposledy „in“ v dobách The Walking Dead. Jedna věc je ovšem grafická zastaralost a druhá zase funkčnost. Když už hry od Telltale vypadají nemoderně (a někdy i vysloveně šeredně), měly by se aspoň bezproblémově hýbat. Vždyť je to stále ta samá technologie, s níž autoři pracují už mnoho let. Za tu dobu musí být vyladěná, ne? Kéž by. Kéž by nebyl každý druhý střih doprovázen seknutým obrazem…
yFH58FLcYKF4wXdBmFsH5f-1200-80
Mario + Rabbids Kingdom Battle – recenze
Mario je zkušeným harcovníkem různých her, ale v taktické tahovce jsme ho zatím ještě neviděli. Známá herní postava zatáhla do téhle žánrové premiéry i několik svých kamarádů, a všichni jejich fanoušci si mohou kolektivně oddechnout. Tvůrci z Ubisoftu totiž se svěřenou látkou naložili s péčí, před kterou se klaní i Šigeru Mijamoto.
C9jDjdSXYAEyh58
Immortal Redneck - recenze
Egypt a jeho pyramidy slibují velké příležitosti nejen pro archeology. V očích hráčů se mohou stát dokonce kolbištěm pro zteč s hordami monster. V akci Immortal Redneck se pod zraky staroegyptských bohů spojuje to nejlepší ze starších stříleček a roguelike dobrodružství. Příkladná péče o postavu, spousta zbraní a milá retro atmosféra zjemňují princip drsných her, které tak rády vracejí hrdiny na start, a citlivý herní kompromis nakonec ocení i ti, kteří si v herním sebetrýznění tak úplně nelibují.
2619044-0008
Darkwood - recenze
Báli jste se jako malí v lese? Ve hvozdu, kterým vás provede příběhový survival Darkwood od polského studia Acid Wizard, by klidný zůstal málokdo. Všechny pěšiny vedou jen hloub mezi zlověstné stromy. Do krajiny děsivých stínů. Cesta ven jako by neexistovala, každý zvuk může zvěstovat příchod znetvoření či smrti, a noci jsou ve zdejším lese utkané z nočních můr. Doslova.
maxresdefault
Ultimate General: Civil War - recenze
Manassas, Shiloh, Antietam, Chancellorsville, Fredericksburg, Chickamauga či Gettysburg. To jsou jen některá z dlouhého výčtu míst, nesmazatelně vepsaných šarlatovým inkoustem do kroniky nejkrvavějšího konfliktu amerických dějin. A ať už jsou vaše sympatie na straně Yankeeů v modrém, nebo rebelů z Dixielandu, tato strategická simulace legendárního konfliktu Jihu proti Severu zaručeně potěší srdce nejednoho klávesnicového generála. Dynamická kampaň vám umožní tažení v čele vojsk konfederace či unie napříč celým obdobím americké občanské války. Tady to znamená účast ve více než padesáti provázaných historických (a hypotetických) bitvách, přičemž řada z nich je přístupná i v samostatných scénářích.
Rez Infinite
Rez Infinite - recenze PC verze
Rez Infinite je arkáda, jakou si nespletete. Možná snad jen s loňskou verzí téže hry pro PlayStation 4, s devět let starou HD verzí pro Xbox 360 nebo s originálem z roku 2001 pro Dreamcast a PlayStation 2. Unikátní herní zážitek nese rukopis designéra Tecuji Mizugučiho, který je blázen do tanečních rytmů a alternativní grafiky, a podle toho také moderní Rez Infinite zní a vypadá. Je to hra, ve které audiovizuální zážitky znovu předčily hratelnost, což je velký trumf, ale zároveň i malé prokletí. 
sonic_mania_hero.0
Sonic Mania - recenze
Ježek Sonic patří mezi největší videoherní celebrity. Dlouhé roky zaštiťoval herní mašiny od Segy a jejich majitele bavil ultra rychlými skákačkami. Jelikož se jednalo o zlatý věk arkádových her, osud mu do cesty stavěl mnoho překážek. Ze své pozice se musel o fanoušky přetahovat s dalšími výraznými postavami té doby, například s instalatérem Mariem. A uspěl.

Nezapomeňte také na náš newsletter, ve kterém můžete dostávat pravidelnou dávku toho nejlepšího z Games.cz rovnou do své emailové schránky:

games-odebiratnovinky_button zdroj: Archiv

Novinky

ANZAC
Do džunglí Rising Storm 2 se v updatu ANZAC pustí Australané a Novozélanďané
Zkratka ANZAC se stala nesmrtelnou díky první světové válce a bitvě u Gallipoli. Australské a novozélandské jednotky ale bojovaly i v dalších konfliktech, což vám připomene chystaný update pro Rising Storm 2: Vietnam (viz naši pochvalnou recenzi). Do džunglí Vietnamu se tak budete moci vydat i s vojáky a výbavou ANZACu, ale čekejte i nové vojáky.
header
Vybíráme z předběžného přístupu – české vesmírné sci-fi, adrenalinové bruslení a kontroverzní laboratoř
V minulém týdnu se do early accessu dostaly hned tři hry známých značek. Za Warhammer to je diablovka Warhammer 40,000: Inquisitor – Martyr (Steam, článek), ve světě těžkých užitkových strojů se objevil simulátor kolonizace rudé planety JCB Pioneer: Mars (Steam, článek) a dovolím si sem zařadit i roguelike příběhovku Sunless Skies (Steam, článek), která chce kráčet v úspěšných stopách svého předchůdce Sunless Sea. Mimo nich se klasicky vynořily desítky dalších titulů, z nichž vybíráme následující pětici: adrenalinové bruslení, manažer ďábelské laboratoře, tak trochu jiný „twin stick shooter“, konkurent Galactic Junk League a hororové puzzlení.
Zaklínač - narozeniny
Herní Zaklínač slaví 10. narozeniny, CD Projekt si pro Geralta připravil pěkný dáreček
Příběh bělovlasého zaklínače Geralta z Rivie začal už před více než 30 lety první krátkou povídkou jménem Wiedźmin z pera Andrzeje Sapkowského. Pro širší publikum je však minimálně stejně důležitý říjen roku 2007. Před 10 lety totiž vyšel první herní Zaklínač, mimochodem hra, která podle mě zachytila pochmurnou atmosféru Geraltova světa ještě lépe než její následovníci. V oslavném videu, které vývojáři z CD Projekt RED Bílému vlkovi nadělili k narozeninám, ale žádnou depresi nečekejte.
The Good Life
Fotografování, splácení dluhů a spousta koček, to je The Good Life od Sweryho
Vizionář Swery (vlastním jménem Hidetaka Suehiro) se zapsal do videoherní historie svými neotřelými tituly Deadly Premonition a D4: Dark Dreams Don’t Die. Jeho hry jsou zpravidla dost unikátní díky odvážnému, bizarnímu námětu. Nejinak tomu je v případě právě vyvíjené The Good Life (neplést se stejnojmennou starší hrou s loděmi…), kde jedna bizarnost střídá druhou. Tentokrát Swery potřebuje vaší pomoc s crowdfundingem.
Phoenix Point
Přijde vám XCOM málo hardcore? Ve Phoenix Point vás čeká reálná balistika
V červnu letošního roku se Julianovi Gollopovi, tvůrci původní série X-COM, podařilo zafinancovat nový projekt Phoenix Point na Figu. K požadovanému půlmilionu dolarů se nakonec přidalo ještě 265 tisíc, takže hra na způsob XCOMu s mnohem temnější atmosférou a hlubšími mechanismy jistojistě spatří světlo světa (někdy na konci příštího roku). Gollop se konkrétněji rozepsal o realisticky pojatém souboji a průzkumu planety.
Gamer Pie
Brno v říjnu přivítá druhý ročník skvělého herního festivalu Gamer Pie
První ročník herního festivalu Gamer Pie se povedl, k čemuž snad přispěl i náš Fight Club Speciál. A letos Brno otevře své brány herním nadšencům i podruhé, konkrétně o víkendu 7. a 8. října. Tak jako loni se můžete těšit na různé zábavné aktivity včetně komentovaného hraní vývojářů, přednášek, galerie, hraní her na plátně kinosálu, koutku s virtuální realitou, interaktivního muzea, herních soutěží a kvízů nebo workshopů. Všechno to naplňuje základní vizi festivalu: „zábavnou formou kultivovat prostředí a debatu okolo média digitálních her“.
Mount & Blade II: Bannerlord
Krásné záběry z Mount & Blade II na bitvu Khuzitů s Říší
Taleworlds na letošním Gamescomu potěšili řady nedočkavých fanoušků desetiminutovou ukázkou multiplayerového módu Captain chystaného Mount & Blade II: Bannerlord. I když, jak se to vezme s tím potěšili. Záběry jsou to moc pěkné, ale jak dlouho nás ještě budou takhle mučit krásnými ukázkami, než nám konečně sdělí datum vydání? Asi ještě dlouho, protože teď přidávají nášup v podobě dalších mučivých třinácti minut záběrů z taktické bitvy mezi hráči.
rainbow six
Rainbow Six Siege se dnes vydává do Hong Kongu s operací Blood Orchid
Ode dneška je k držitelům season passu dispozici nový přídavek do populární multiplayerové akce Rainbow Six Siege. Jmenuje se Blood Orchid a přináší už klasickou nabídku novinek.  V první řadě je to trojice nových operátorů. Jde o dva zástupce elitní speciální jednotky z Hong Kongu jménem Special Duties Unit alias Létající tygři a k nim se přidá Ela z polské GROM. K tomu počítejte s novými zbraněmi a mapou.
Playerunknown's Battlegrounds
PlayerUnknown’s Battlegrounds se řítí vpřed jako rozjetý vlak, překonala 10 milionů prodaných kopií
Představuju si, co v tuhle chvíli asi dělá Brendan Greene alias PlayerUnknown. Možná vymýšlí nové bouchačky, možná pracuje na příští mapě… Battle royale střílečka PlayerUnknown’s Battlegrounds dál tříští rekordy a pomalu, ale jistě přebírá vládu nad celým světem. Po překonání cifry 10 milionů prodaných kusů už mi nezbývá než nervózně přemýšlet, kdy všechny ostatní hry přestanou existovat a náš server se přejmenuje na PUBG.cz.
Mashinky
Ambiciózní vláčkový tycoon Mashinky vyjde za měsíc v předběžném přístupu
Je tomu již osm let, co se Jan Zelený na vlastní pěst pustil do ambiciózního projektu Mashinky, z počátku pod názvem Logistics. Hra si bere za cíl vzdát poctu klasikám žánru vlakových tycoonů z konce minulého století tím, že je ztvární v moderní grafice a s inovovanými mechanismy. Velmi dlouhému čekání bude co nevidět konec, protože Mashinky již příští měsíc zahoukají v early accessu.
LawBreakers
LawBreakers bitvu nevzdává, hráče chce přitáhnout pravidelným přísunem nového obsahu
Multiplayerová střílečka LawBreakers má v patě zaražený trn zvící velikosti turnajového dřevce. Jde o počet hráčů, který je nepříjemně nízký, což se projevuje na tom, že aktivní hráči dlouho čekají na zahájení zápasu. Nicméně plat, že vývojáři z Boss Key boj nevzdávají. V první řadě jim nic jiného nezbývá, ale v druhé, hry jako Rainbow Six Siege jsou důkazem toho, že problematické začátky mohou vést k úspěšné budoucnosti. Představili tedy plány do konce roku a doufají v to, že se situace obrátí.
noire.jpg-large
Návrat mrtvé detektivky. L.A. Noire se podívá na Xbox One, PlayStation 4 a Nintendo Switch
V Rockstaru jsou zkušení nekromanti. Je to už šest let od vydání detektivní akce L.A. Noire a také šest let od konce studia Team Bondi, které za hrou stálo. Ale odkaz téhle hry žije dál, respektive žije dál samotná hra, byť ve formě remasteru. Ten Rockstar oznámili pro PlayStation 4, Xbox One a Nintendo Switch, takže pokud jste tuhle povedenou hru minuli, máte šanci.
divinity_banner.0.0
Teleportování a létající lučištník - v soubojích Divinity: Original Sin II se meze kreativitě nekladou
Jak se neúprosně blíží datum vydání skvěle vypadajícího izometrického RPG Divinity: Original Sin II, neuplyne jediný týden bez nového videa s další dávkou úchvatných záběrů. Tentokrát, už ani ne týden před tím slavnostním dnem, nás vývojáři z Larian Studios namlsávají videem, které rozebírá nekonečné soubojové možnosti.
Magic: The Gathering Arena
Magic: The Gathering útočí na e-sportovou korunu. Nová Arena chce konkurovat Hearthstonu
Jak svou karetní hru posunout někam dál, když už teď jde o ohromný globální fenomén s miliony fanoušků? Takovou otázku si položili Wizards of the Coast, vydavatelé Magic: The Gathering, a přišli s geniálním nápadem – ukousnout si pořádný kus digitálního koláče, nad nímž momentálně drží stráž babička Hearthstone. A tak se brzy můžete těšit na Magic: The Gathering Arena, z níž by Wizards chtěli udělat opravdový e-sport, který budou sledovat davy diváků.

Videa

Nejnovější články