Fotografování, splácení dluhů a spousta koček, to je The Good Life od Sweryho
zdroj: Archiv

Fotografování, splácení dluhů a spousta koček, to je The Good Life od Sweryho

4. 9. 2017 15:04 | Preview | autor: Patrik Hajda |

Vizionář Swery (vlastním jménem Hidetaka Suehiro) se zapsal do videoherní historie svými neotřelými tituly Deadly Premonition a D4: Dark Dreams Don’t Die. Jeho hry jsou zpravidla dost unikátní díky odvážnému, bizarnímu námětu. Nejinak tomu je v případě právě vyvíjené The Good Life (neplést se stejnojmennou starší hrou s loděmi…), kde jedna bizarnost střídá druhou. Tentokrát Swery potřebuje vaší pomoc s crowdfundingem.

Pokud vám jméno japonského vývojáře Sweryho nic neříká, odkáži vás na aktuální číslo časopisu Level. Pavel měl tu čest si se Swerym popovídat z očí do očí a vy tak můžete nahlédnout do života velice zajímavé osobnosti skrze obsáhlý rozhovor. Teď už však k těm kočkám.

Jak jen uchopit The Good Life. Jste fotografka Naomi z New Yorku, která se svým paparazzi počínáním dostala do problémů a komusi dluží opravdu velkou částku peněz. Rozhodne se opustit teplo velkoměsta a zamíří do údajně nejšťastnějšího městečka na světě – Rainy Woods v Anglii. Přitom Rainy Woods je i název zrušené hry, která posloužila jako předobraz Deadly Premonition, ale kromě názvu zde moc souvislostí nenajdete.

zdroj: Archiv

Rainy Woods se nachází 5 hodin busem od Londýna, není zde internet, pizza, ani Starbucks. To jsou první Naominy problémy a to ještě netuší, co se tu děje večer. Se západem slunce se totiž všichni obyvatelé městečka promění v kočky. I Naomi. Proč? No, kdo ví, ale je to skvělá příležitost k chytání myší, prohrabování se odpadky a protáhnutí se do míst, kam člověk nemůže.

A tím podivnosti nekončí. Úplně každý občan působí jako to nejhodnější stvoření na planetě, přesto se v rybníčku pomalu rozkládá tělo mladé slečny, která byla brutálně zavražděna historickým mečem. Pokud se zrovna v roli kočky nesoukáte do malé krabičky a neshazujete drahocenné vázy ze stolu, snažíte se vypátrat vraha v řadách miloučkých lidiček. A podezřelý je rázem naprosto každý.

A kromě toho všeho se musíte soustředit i na původní cíl – splatit své dluhy. Peníze můžete vydělat různými způsoby. Tím základním je fotografování všeho, co stojí za to. Fotky následně pošlete svému editorovi a ten vás odmění honorářem. Kromě své práce si můžete vyzkoušet i různé brigády jako obsluha na baru, roznášení mléka, střihání ovcí, dolování drahých kamenů, rybaření atd.

Je ale jen na vás, zda za vydělané peníze umoříte část dluhu nebo si koupíte vylepšení pro svůj foťák, nový obleček pro lidskou i kočičí formu nebo se ztřískáte v místním podniku. Oblečky zvýší vaší výdrž a rychlost, díky čemuž toho v jednom dni stihnete víc a staminu jednoduše doplníte dobrým jídlem.

zdroj: Archiv

The Good Life vypadá jako kombinace survivalu, detektivky a simulace života v otevřeném světě se spoustou nenucených cest. Dohromady to však dává docela smysl. V rámci mezí. Právě teď probíhá crowdfundingová kampaň na Figu, kde se Swery snaží vybrat nemalých 1,5 milionu dolarů. Po pár dnech se stav nachází na 160 tisících a nepokračuje zdaleka tak rychle, jak by se mohlo předpokládat.

Do konce však zbývá ještě 38 dní a zrovna v případě Figu stačí, aby se zapojilo pár vážných investorů, kteří si mohou dovolit investovat desetitíce. Vám k pořízení hry stačí pouhých 29 dolarů. Pokud se vyberou potřebné finance, připravte se na dvouleté čekání. The Good Life totiž vyjde až ve třetím kvartálu roku 2019 na PC a PlayStation 4.

Nejnovější články