zavřít

Krásné záběry z Mount & Blade II na bitvu Khuzitů s Říší

Windows

- Video autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Taleworlds na letošním Gamescomu potěšili řady nedočkavých fanoušků desetiminutovou ukázkou multiplayerového módu Captain chystaného Mount & Blade II: Bannerlord. I když, jak se to vezme s tím potěšili. Záběry jsou to moc pěkné, ale jak dlouho nás ještě budou takhle mučit krásnými ukázkami, než nám konečně sdělí datum vydání? Asi ještě dlouho, protože teď přidávají nášup v podobě dalších mučivých třinácti minut záběrů z taktické bitvy mezi hráči.

Zatímco v minulém videu se calradijská Říše střetla v chladných skalnatých lesích se sekyrami Battanijců přicházejících ze západu, tentokrát čelí v rozpáleném písku salvě khuzaitských šípů přilétajících z východu.

Jeden by si pomyslel, proč si ta Říše dělá tolik nepřátel, mír se sousedy by pro zemi jako takovou byl mnohem méně vyčerpávající a mohla by se rozrůstat i v jiném než válečném směru. Ale chápu, že zrovna mírová smlouva v kompetitivním multiplayeru zvaném Captain Mode není to pravé ořechové.

Ani tentokrát nechybí ukázka úpravy armády před bitvou, kde své kavalerii navolíte lepší ovládaní koní nebo větší bonus rychlosti ke zranění a zda budou vaši vojáci kopím jen bodat nebo zda jím budou vrhat. Poté již sledujete bitvu dvou národů s desítkami živých i mrtvých těl na každé straně.

Kapitáni se ve videu z počátku zdráhají pustit do přímého kontaktu, přikazují utváření linií, krytí se štíty a podobně. V takovou chvíli se hra tváří poměrně spořádaně a takticky, ale jakmile se jeden hráč rozhodne rozjet svou kavalerii do ostřelujících lučištníků, začne pořádně nepřehledná mela, která se dokonale vyvažuje s předchozím tichem před bouří.

Zajímavě vypadá na první pohled klidná situace dvou řad lučištníků stojích proti sobě, kde jen doufáte, že to právě vás ten další šíp nezasáhne. Atmosféra by se dala krájet a nevím nevím, zda bych dokázal jen tak stát a čekat, kdy si pro mě přiletí ten můj. Mount & Blade II: Bannerlord vypadá i na těchto záběrech povedeně a snad už nás tvůrci přestanou namlsávat a vytasí se s brzkým datem vydání.

Tagy: středověk online akční RPG historická otevřený svět bitva

Zdroje: PC Gamer

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.