Nejčtenější články týdne: World of Warcraft i nová free to play střílečka
zdroj: tisková zpráva

Nejčtenější články týdne: World of Warcraft i nová free to play střílečka

11. 8. 2019 15:00 | Z redakce | autor: Redakce Games.cz |

Pestřejší směsku byste mezi nejčtenějšími články hledali jen těžko. Od zajímavého RPGčka, přes strategii, až po free to play střílečku. Taková sestava se nám na Games nesejde každý týden. Každopádně je hezky vidět, že World of Warcraft lidi pořád zajímá. Už ho sice nehraje 13+ milionů hráčů, ale stále jde o jednu z nejznámějších a dost možná i nejhranějších her vůbec.

Nejčtenější články týdne

World of Warcraft: Battle for Azeroth - Azshara
World of Warcraft: Battle for Azeroth 8.2: Válka je strašná věc, hlavně pro příběh
Profesionální gilda Method se po dvanácti dnech aktivního raidování v komentovaném streamu dočkala. Desítky tisíc lidí průběžně sledovaly boj o prvenství v souboji s královnou Azsharou v nejnovějším raidu, který přistál v zatím posledním datadisku pro World of Warcraft. Battle for Azeroth si dala na chvíli pauzu od vykreslování válečného konfliktu mezi Hordou a Aliancí, aby se hráči se svými hrdiny mohli zaměřit na mnohem aktuálnější hrozbu, kterou představovala královna podmořských nag. A pozor, budou tu spoilery.
godhood dojmy
Dojmy: Godhood bude jednoho dne božská strategie
Říká se, že první dojem je docela důležitý, ale nemělo by se na něj dávat úplně vždycky. Díky bohu, že jsem byl tentokrát trpělivější než obvykle. První dojem z božského simulátoru Godhood totiž nebyl vůbec dobrý, nakonec mi ale pod rukama vykvetla hra, se kterou nemůžu a nechci přestat.
Age of Wonders: Planetfall
Začíná se psát nový věk 4X strategií, věk Age of Wonders: Planetfall
Herní vývojáři vědí, jak moc milujete komplexní strategie, a série Age of Wonders je v tomto žánru už ustálenou značkou. Nový kousek od Triumph Studios s podtitulem Planetfall vás v tahovém prostředí donutí vyvést svou civilizaci z temného období pádu galaktického impéria do krásné nové budoucnosti. A prozkoumávat. A expandovat. A těžit. A zlikvidovat ty ostatní civilizace.
GreedFall
Hraj, jak chceš, spi, s kým chceš. RPG GreedFall klade důraz na svobodu jednání
Vylodit se na neznámých březích, popadnout do ruky pořádně naostřenou šavli a prosekat si cestu ven z džungle průměrnosti. O to se snaží studio Spiders, autoři ne tak úplně tříáčkových RPG jako Technomancer nebo Bound by Flame, se svým GreedFallem. A já si dovolím optimistickou poznámku: S každým dalším trailerem začíná mezi hustými liánami čím dál tím víc vykukovat denní světlo.
Caliber
Wargaming chystá free-to-play střílečku Caliber
Válku tanků, letadel a lodí už bychom tu od Wargamingu měli, takže je čas vrhnout se na tu opravdickou válku, boj muže proti muži. Respektive čtyřčlenných týmů proti jiným čtyřčlenným týmům. Taktická střílečka bude poprvé k zahrání na Gamescomu, pokud se na něj nechystáte, můžete se přihlásit alespoň do uzavřené bety. Po vydání má být Caliber free-to-play.

Redakce doporučuje

DayZ (standalone)
DayZ si nekoupíte v Austrálii, ale v nejnovějším Humble Bundle ano
Australská vládní klasifikační agentura zamítla žádost místního distributora českého DayZ k udělení povolení prodávat hru na australském území. A to i přesto, že podle mezinárodního hodnocení IARC získala rating MA15+ a skrz digitální distribuční kanály je i v Austrálii volně dostupná. Třeba v novém Bohemia Interactive Humble Bundlu.
3067808-gameplay_overwatch_lootboxes_20160524a-1
Pryč s nejasnostmi! Na konzolích budou povinně uvedené procentuální šance u loot boxů
Sony, Microsoft a Nintendo do svých právních dohod zahrnou klauzuli o tom, že ve hrách obsahujících loot boxy a jiné odměny s prvkem náhody nově bude muset být uvedena procentuální šance na získání určitého předmětu. Informovala o tom americká Entertainment Software Association. Rozhodnutí vstoupí v platnost na konci roku 2020.
Death Stranding
Death Stranding zmizelo ze seznamu exkluzivit na PS4. Vyjde i na PC?
Vyjde [dosaďte název libovolné exkluzivity na PS4] i na PC? To je věčná otázka hráčů neobdařených konzolí od Sony a odpověď bývá většinou negativní jako v případě Spider-Mana nebo God of War. Občas tenhle trend naruší nějaký ten Detroit: Become Human – a teď to vypadá, že by se k němu (snad, možná) mohla připojit i Kodžimova divnost Death Stranding. Byla totiž odstraněna z oficiálního seznamu PS4 exkluzivit.
Borderlands 3
Take Two poslalo soukromé detektivy na youtubera, který se dostal k tajným záběrům z Borderlands 3
Youtuberovi jménem SupMatto specializujícímu se na sérii Borderlands se stalo něco velice zvláštního. Jeho dům navštívili dva soukromí vyšetřovatelé najatí společností Take Two, aby ho vyslechli ohledně uniklých informací týkajících se Borderlands 3 zveřejňovaných na jeho kanále. Následovalo zrušení jeho kanálu na Discordu a vymazání některých jeho videí z YouTube. SupMatto se ovšem brání a trvá na své nevině.
The Art of Kingdom Come Deliverance
Artbook The Art of Kingdom Come: Deliverance je dobrý dárek pro fanoušky hry
Sběratelskou edici hry sice doprovodila stostránková knížečka, která je dostupná i v digitální podobě, rok a půl po vydání jsme se ale v luzích a hájích Kingdom Come: Deliverance dočkali něčeho mnohem většího. Herní obchod Xzone ve spolupráci s Warhorse Studios sestavil víc než 250stránkovou publikaci na křídovém papíře, která z výtvarného hlediska popisuje vznik herního světa od A do Z.

Videa

Gamesplay_poutáky_ahoj
GamesPlay – hrajeme netradiční strategii Radio Commander
Jaké by to bylo, stát se velitelem vojenské jednotky ve Vietnamu? Asi ne moc akční, jak vám ukáže strategie Radio Commander. V ní většinu času dřepíte ve stanu, koukáte na mapu, posouváte si po ní kusy plastu a mluvíte do telefonu. Ale právě to je součástí jejího unikátního šarmu.
Gamesplay_poutáky_ahoj
GamesPlay – hrajeme střílečku Wolfenstein: Youngblood
B.J. Blazkowicz sice zmizel, ale to neznamená, že náckové mají klid. Trápí je nový, dvojitý přízrak – Blazkowiczovy rozkošné dcerunky, které esesáky likvidují s minimálně stejnou vervou jako jejich taťka. No a my se do okupované Paříže alternativních 80. let ve Wolfenstein: Youngblood dneska spolu s vámi podíváme – a to poněkud netradičním způsobem.
Gamesplay_poutáky_ahoj
Sledujte Fight Club #438 o kritice her ze strany politiků
Aktuální týdenní dění nám přineslo hned dvě poměrně kontroverzní události. První z nich je hejno amerických politiků, kteří ze zbraňového násilí viní videohry, a tou druhou jsou výhrůžky a rasově motivované útoky na vývojáře Ooblets po oznámení exkluzivity na Epic Games Store. Se středou tedy nastal čas probrat tyhle nespravedlnosti v našem podcastu.
Gamesplay_poutáky_ahoj
GamesPlay – vracíme se do PUBG
Battle royale střílečka PlayerUnknown’s Battlegrounds nějaký čas dominovala hernímu trhu, než ji na vrcholu vystřídala mladší, komiksovější a pro streamery přitažlivější Fortnite. To ale neznamená, že by práce na PUBG ustaly – naopak, každý měsíc vychází nový update. No a my se na ty novoty dneska podíváme.
Hitman 2 Longplay 5 FINAL
LongPlay – Hitman 2 #5: Kdo hledá, nenajde
Anebo najde? Vašek v novém dílu našeho vražedného LongPlaye hledá jehlu v kupce sena, protože identita jednoho z cílů je mu na začátku mise neznámá. Jenže zrovna neznámý cíl není ten největší problém, se kterým se musí náš hrdina potýkat...

Nejnovější články