Take Two poslalo soukromé detektivy na youtubera, který se dostal k tajným záběrům z Borderlands 3
zdroj: Archiv
Téma

Take Two poslalo soukromé detektivy na youtubera, který se dostal k tajným záběrům z Borderlands 3

9. 8. 2019 13:14 | autor: Václav Pecháček |

Youtuberovi jménem SupMatto specializujícímu se na sérii Borderlands se stalo něco velice zvláštního. Jeho dům navštívili dva soukromí vyšetřovatelé najatí společností Take Two, aby ho vyslechli ohledně uniklých informací týkajících se Borderlands 3 zveřejňovaných na jeho kanále. Následovalo zrušení jeho kanálu na Discordu a vymazání některých jeho videí z YouTube. SupMatto se ovšem brání a trvá na své nevině.

SupMatto na svém YouTube kanále zveřejnil desetiminutové video, v němž jednak popisuje návštěvu soukromých detektivů, jednak prezentuje svou vlastní verzi událostí. Jeho zásadním prohřeškem prý bylo leaknutí soukromých záběrů z hraní, k nimž se dostal skrz Twitch. Podle něj ale rozhodně nešlo o žádný hack, jen o chytré využití neopatrnosti samotného vydavatele.

„29. dubna se na oficiálním youtubovém kanále Borderlands objevilo odhalení rozšíření Twitche vedoucího k odhalení gameplaye, na což jsme se všichni těšili. A v onom videu byly vidět názvy testovacích účtů. Nepřišel jsem na to já, lidé o tom psali na různých platformách jako na Redditu a jiných sociálních sítích – tak jsem si toho všiml. Takže se docela dost z nás rozhodlo tyhle kanály sledovat, prostě proto, že jsme mohli.“

Jeden z oněch testovacích kanálů po nějaké době skutečně začal streamovat – a ačkoliv byl stream soukromý a diváci ho nemohli přímo sledovat, bylo možné pozorovat alespoň periodicky se updatující thumbnail s dosud neviděnými záběry ze hry. Svůj úlovek následně SupMatto zveřejnil na YouTube.

Pakliže se všechno opravdu odehrálo takhle, vypadá to jako chybka v systému, kterou si vývojáři zkrátka nepohlídali a dav nadšených fandů toho využil. Velmi chabý důvod, proč by velký herní vydavatel měl najímat vyšetřovatele a snažit se mazat youtuberovi jeho videa – mimochodem, ze sedmi nahlášených „striků“ bylo následně šest odvoláno.

Vydavatel Take Two ani vývojáři z 2K ovšem se SupMattovou interpretací nesouhlasí. Podle nich to nebylo tak, že by fanoušci na tajné informace prostě narazili – prý cíleně využili chybu v ochraně samotného Twitche, aby se dostali ke screenshotům thumbnailu soukromého videa. Myslí Take Two tou „chybou v ochraně“ samotnou skutečnost, že se thumbnail u soukromého videa updatuje? Pokud ano, tak to skutečně nezní jako nějaké hackování ze strany SupMatta a spol.

Přesto společnost youtuberovu verzi odmítá. „Informace, které šíří, jsou nekompletní a v některých případech nepravdivé,“ řekl zástupce 2K webu IGN. „Nejenže bylo mnoho jeho činů nelegálních, navíc negativně ovlivňovaly zážitek jiných tvůrců obsahu a našich fanoušků očekávajících hru.“

Zdá se totiž, že vývojáři nemají problém jen s nedávným incidentem zahrnujícím Twitch. Na SupMattově kanálu se objevovala videa odhalující důležité mechaniky měsíce předtím, než byly oficiálně představeny. Zákrok proti youtuberovi je podle 2K výsledkem desetiměsíčního vyšetřování.

Vyšetřování ze strany Take Two a 2K ovšem ještě není posledním bodem celé kontroverze. Podle IGN svá vlastní vyšetřování vedl i Twitch a Discord. Konkrétně zrušení discordového serveru bylo SupMattovi vysvětleno takto: „Váš účet byl zapojen do prodeje, podpory nebo šíření cheatů, hacků nebo ukradených účtů.“ SupMattův Twitch ovšem stále funguje.

Samotný SupMatto raději zrušil svůj účet na Twitteru, aby zabránil šíření nepotvrzených teorií, a rozhodl se alespoň načas přestat s tvořením obsahu na YouTube. Vzhledem ke stresu způsobenému hrubou taktikou Take Two je to naprosto pochopitelné.

Nejnovější články