Artbook The Art of Kingdom Come: Deliverance je dobrý dárek pro fanoušky hry
zdroj: Archiv
Téma

Artbook The Art of Kingdom Come: Deliverance je dobrý dárek pro fanoušky hry

9. 8. 2019 18:00 | autor: Šárka Tmějová |

Sběratelskou edici hry sice doprovodila stostránková knížečka, která je dostupná i v digitální podobě, rok a půl po vydání jsme se ale v luzích a hájích Kingdom Come: Deliverance dočkali něčeho mnohem většího. Herní obchod Xzone ve spolupráci s Warhorse Studios sestavil víc než 250stránkovou publikaci na křídovém papíře, která z výtvarného hlediska popisuje vznik herního světa od A do Z.

Samotného Kingdom Come: Deliverance se prodalo přes dva miliony kopií, dočkalo se vlastní značkové slivovice, piva a nedávno i soundtracku na vinylové desce. Svou sbírku teď můžete doplnit i o knihu mapující jeho vývoj po výtvarné stránce.

Doprovodných textů tady není mnoho, prim hrají přirozeně obrázky. Kromě předmluvy a rozhovoru s výtvarným ředitelem Mikulášem Podprockým tu najdete ještě krátký rozhovor s Danem Vávrou, kde se dozvíte kupříkladu to, proč se Kingdom Come odehrává zrovna v Posázaví a ne někde jinde.

Průvodní slovo pak už obvykle jen dodává historický kontext, vlastní kapitolu má v knize každá větší lokace. Můžete knížku samozřejmě jen prolistovat, ale budete mít problém se nepozastavit a neobdivovat postupný vývoj od primitivních náčrtků se spoustou poznámek přes detailní skici až po malované mapy a realistická vyobrazení, u kterých si vlastně nikdy nejste jistí, jestli jde o malbu nebo render ze hry.

The Art of Kingdom Come Deliverance zdroj: Archiv   The Art of Kingdom Come Deliverance zdroj: Archiv

Právě krajinky a lokace dostaly zdaleka největší prostor, ale své místo tu má i ohlédnutí za všemi vydanými DLC a konečně kapitola o postavách, historickém odívání a výzbroji, a to včetně té pro koně. S důrazem na historickou přesnost, jak je u Kingdom Come standardem.

Zajímavým vhledem je pak postupný vývoj uživatelského rozhraní a toho, jak v různých fázích vypadal třeba inventář. Když si člověk uvědomí, kolik práce se skrývá i za nanicovatými ikonkami nebo rozhraním pro páčení zámků, nezbývá mu než smeknout pomyslný klobouk.

The Art of Kingdom Come Deliverance zdroj: Archiv   The Art of Kingdom Come Deliverance zdroj: Archiv

Dobrou vsuvkou je i pasáž o komunikaci vizuální identity s galerií nepřeberného množství obrázků, které se mohly dostat na obal hry, o němž se ve Warhorse dokonce hlasovalo.

Tisky jsou až na naprosté výjimky, například mapu Ledečka, ostré a ve skvělé kvalitě – aby taky ne, když 256stránková knížka v pevné vazbě váží skoro kilo a půl. Kromě češtiny je dostupná také v angličtině a němčině a jde o opravdu povedený kousek, který se vám v knihovně či na konferenčním stolku bude rozhodně vyjímat.

Z hlediska textů s ní sice budete tak za hodinu hotoví, ale na kochání a listování si času vyhraďte trochu víc. The Art of Kingdom Come: Deliverance pořídíte za doporučenou maloobchodní cenu 699 korun na Xzone nebo u svých oblíbených knihkupců.

Nejnovější články