Nejčtenější články týdne: The Division 2, crossplay a spousta remaků
zdroj: Foto: Ubisoft

Nejčtenější články týdne: The Division 2, crossplay a spousta remaků

26. 4. 2020 18:49 | Z redakce | autor: Redakce Games.cz |

Crossplay. Tajemné zaříkávadlo, které až do dnešní doby nebylo možné. Ano, tu a tam vystrčily růžky výjimky potvrzující pravidlo, nicméně ještě donedávna platilo, že si každý musí hrát jen a pouze na svém písečku. To se teď konečně mění, jenže je otázkou, zda k lepšímu. Například v Call of Duty toho PC hráči hrubě zneužívají – podvádí, porušují pravidla hry a všem ostatním tak kazí zážitek natolik, až si konzoloví hráči crossplay raději vypínají. To jsme to dopracovali…

Nejčtenější články týdne

Call of Duty: Warzone
Crossplay Call of Duty ovládli cheateři. Konzolisté ho na protest vypínají
Nejenže mají ve střílečkách PC hráči nad gamepadisty výhodu snazšího míření na myši, ale ještě k tomu si mnohem snáz mohou dopomáhat různými externími programy. A free-to-play hry obecně podvodníky lákají o to víc, že po případném zákazu nepřijdou o peníze za danou kopii, zatímco hráči z konzolí na podobné praktiky nejsou moc zvyklí. Je to velmi dobře patrné na příkladu nového Call of Duty.
FujiwaraKeiji
Zemřel Fudžiwara Keidži, hlas mnoha herních hrdinů a padouchů
Je dost možné, že jméno Fudžiwara Keidži neznáte. Vsadil bych se ale, že nemalá část z vás v nějaké hře slyšela jeho nositele, protože patřil mezi brilantní dabéry a herce, kteří vtiskli svůj hlas desítkám postav, a to i v hrách, které prosluly na západě. Keidži zemřel 12. dubna ve věku 55 let.
Gothic-Remake-vs-Gothic
Chystané remaky a remastery: Seznam her, které čeká omlazení
Pomalu se dostáváme do bodu, kdy se častěji dozvídáme o technické předělávce starší hry než o zbrusu novém zážitku. Dobře, to možná trochu přeháním, ale remastery a remaky jsou dnes na denním pořádku. Pojďme si proto připomenout ty nejzajímavější z nich, které se v nejbližších měsících a letech chystají sahat na zlatý fond herní historie i na jeho méně proslulé kapitoly.
Predator: Hunting Grounds
Nemáte co hrát? Dnes a zítra vychází rovnou sedm zajímavých her
Ne že by za letošek nevyšla už slušná řádka her, ale nestává se často, aby se větší množství těch zajímavých nakupilo na poslední dva dny jednoho pracovního týdne. Většinou jsme rádi za kadenci alespoň jedné hry za několik dní. Ovšem během dneška a zítřka se objeví rovnou sedm kousků, které rozhodně stojí za zmínku (ve skutečnosti vyjde několik desítek her, ale naprostá většina z nich je jen pro velmi silné povahy).
The Division 2
Zapomeňte na free víkendy, The Division 2 je k vyzkoušení zdarma napořád
Pokud se vám stává, že takzvané free víkendy, tedy pár dní, kdy je určitá hra k vyzkoušení zdarma, jste ke své smůle trávili na dovolené a nemohli si tak zahrát vámi vyhlíženou hru bez nutnosti sahat po peněžence, Ubisoft má pro vás řešení. Tedy pouze v případě, že tou hrou je The Division 2, která dostává štědré demo.

Redakce doporučuje

System Shock 3
System Shock 3 je prý stále ve vývoji, ale hned tak nedorazí
Začátkem února se objevila nepříjemná zpráva, kterou potvrdilo několik bývalých zaměstnanců studia OtherSide Entertainment – studio už není, na System Shocku 3 už nikdo nepracuje. Podle všeho to není pravda, i když na jisté problémy tým asi přeci jen narazil. Ujištění přichází od jednoho z předních zastupitelů studia.
Facebook Gaming
Facebook představuje vlastní konkurenci Twitche
Co dělat, když jste zavření doma a už jste viděli všechny filmy a přečetli všechny knihy? Hrát hry, samozřejmě! A ideálně se u toho natáčet. Internetové obchody zaznamenaly v minulých týdnech extrémní zájem nejen o herní notebooky a konzole, ale i o webkamery a mikrofony. A pokud by vám nestačila stávající nabídka streamovacích služeb, můžete zamířit na Facebook.
Covmask
Čeští herní vývojáři podpoří lékaře a zdravotníky finanční sbírkou
Asociace českých herních vývojářů zakládá transparentní účet a vyhlašuje veřejnou sbírku na podporu ohrožených zdravotníků v první linii v boji s covid-19. Sbírka pod názvem „Herní průmysl pomáhá“ se s výzvou k finanční pomoci obrací na česká herní studia a osobnosti herního průmyslu, ale také na příznivce her a širokou veřejnost. Výtěžek poputuje do pražského ČVUT, brněnského VUT a institutu CEITEC, které jej použijí na výrobu obličejových masek a ochranných štítů pro ohrožené zdravotní pracovníky.
Fortnite Android
Epic konečně svolil k vydání Fortnite v Google Play. Ale stěžuje si
Battle royale Fortnite je na mobilních zařízeních už nějaký ten pátek, ale v případě telefonů a tabletů s Androidem dosud platilo, že běžnou cestou jste se ke hře nedostali. Pokud jste se pokoušeli vyhledat jednu z nejpopulárnějších her současnosti v obchodu Google Play, odešli jste s nepořízenou. To se teď ovšem změnilo a Fortnite je konečně k dostání skrze oficiální obchod.
Animal Crossing: New Horizons
Nový rekord prodejů na konzoli. Animal Crossing předběhl Call of Duty
Pandemie koronaviru sice zpomaluje a znesnadňuje produkci videoher, ale co se prodejů týče, herní průmysl zažívá hezké časy: uplynulý březen byl pro hry tím nejvýdělečnějším od roku 2008. Obzvláště se dařilo Animal Crossing: New Horizons, který podle analytiků dokonce nastavil rekord mezi konzolovými hrami v počtu prodaných digitálních kusů za měsíc. Na exkluzivitu pro Switch dobré, že?

Videa

Nejnovější články