Xenoblade Chronicles 2
Věková dostupnost

Xenoblade Chronicles 2

Články

LEVEL 282 nabízí rozhovor s Danem Vávrou a velké téma o Steamu

Od vydání českého RPG Kingdom Come: Deliverance nás dělí už jen tři týdny a do nového Levelu 282 jsme proto v rozsáhlém osmistránkovém rozhovoru vyzpovídali kreativního ředitele Warhorse a dlouholetého dopisovatele Levelu Daniela Vávru. Ale to samozřejmě není všechno - v novém čísle oblíbeného herního magazínu najdete i téma o minulosti a budoucnosti Steamu, článek o tom, jak se vám mohou hodit znalosti z her v reálném životě nebo texty o fenoménech Twitch.tv a battle royale. LEVEL 282 najdete na stáncích po celé České republice a Slovensku a pořídit si jej můžete i v elektronické podobě prostřednictvím služeb Alza Media a Floowie.

Rozmáchlé JRPG Xenoblade Chronicles 2 vychází na Nintendu Switch

Switch ještě není na trhu ani rok a už bychom pro něj našli několik velkých a zásadních titulů. Podle prvních reakcí se zdá, že poslední velká hra roku Xenoblade Chronicles 2 se může zařadit právě mezi ty povedené kousky, kvůli kterým mohou fanoušci žánru JRPG zvážit pořízení Switche a jeho majitelé pak pořízení samotné hry.

Jízdní řád na další týden - Pád Říma, závody a plíživé RPG

Listopad se sice chýlí ke svému konci, to ovšem neznamená, že by snad přestaly vycházet hry. Pokud jich ani po černopátečních slevách ještě pořád nemáte dost, jako průvodce čerstvými novinkami vám nejen tento týden poslouží náš Jízdní řád. Konečně se dostane na majitele Switche, ale také na příznivce hororových adventur, izometrických RPG a historických strategií. Výběr i tentokrát sestavil a namluvil Honza Vondrášek.

V prosinci vtrhne na Switch pořádné JRPG Xenoblade Chronicles 2

Xenoblade Chronicles 2, která vyjde začátkem prosince na Nintendo Switch, je přímým následovníkem první Xenoblade Chronicles. Ta vyšla před šesti lety na konzoli Wii a v roce 2015 na 3DS. To je dlouhá doba a proto u dvojky nepočítejte s „pouhým“ rozšířením herních principů předchůdce. Dvojka se odehrává v nové otevřené oblasti a příběhem se protloukají úplně nové postavy. Ve hře se ujímáte Rexe, jemuž zachrání život Pyra, které na oplátku pomáháte najít její ztracený domov Elysium.

Bleskovky

  • 28. 5. 2018 - Vyšel nový update (v1.4.1) pro hru Xenoblade Chronicles 2.

  • 27. 4. 2018 - Hry Xenoblade Chronicles 2 se prodalo 1,31 milionu kopií a stala se tak nejprodávanějším titulem Monolith Soft.

  • 12. 2. 2018 - Vychází nový patch pro hru Monster Hunter: World (v1.05 - PS4, v1.0.0.10 - Xbox One) a Xenoblade Chronicles 2 (v1.3.0).

  • 8. 11. 2017 - 1. prosince (v den vydání) Xenoblade Chronicles 2 bude dostupné bezplatné DLC, které do hry nabídne japonský dabing.

Hodnocení Metacritic:
83/100