Warhammer 40,000: Eternal Crusade

Warhammer 40,000: Eternal Crusade

Články

Vychází akční onlinovka Warhammer 40000: Eternal Crusade

Akční onlineovka Warhammer 40000: Eternal Crusade sice na Steamu ještě žádné datum vydání nemá a tváří se jako běžná hra v programu předběžného přístupu, ale vyjít by měla ještě dnes. Alespoň to oznámili vývojáři ze studia Behaviour Interactive, kteří, možná díky vydavateli Bandai Namco, posunuli datum vydání z léta na druhou polovinu roku. Vydání předcházel ještě velkých patch s číslem 24 a samotného spuštění plné verze hry bychom se měli dočkat v rámci několika hodin.

Warhammer 40,000: Eternal Crusade vyjde už v létě a pod hlavičkou Namco Bandai

To je rychlost, to jsou změny. Behaviour Interactive, tvůrci doposud nezávislého akčního MMO Warhammer 40,000: Eternal Crusade s alfou a early accessem v posledních měsících vážně pohnuli, ale brzké vydání hry by čekal málokdo (že se nestihne původně uvažovaná půlka roku 2015 bylo jasné už dlouho předtím). Nicméně studio uzavřelo partnerství s firmou Namco Bandai, která hru vydá na PC, PS4 i Xbox One a zřejmě i díky přísunu nových financí je datum vydání stanovené právě na léto letošního roku.

Záběry z uzavřené alfy Warhammer 40,000: Eternal Crusade ukazují velký pokrok

Je to víc než rok, co jsme naposledy psali o online střílečce Warhammer 40,000: Eternal Crusade. Pre-alfa vývoj nenabízel nic extra zajímavé a sledování hodinových letsplayů, kde se potácely špatně animované postavičky bylo spíše příslibem věcí hodně vzdálených. Jenže o rok později už se má situace jinak. Probíhá uzavřená alfa a na záběrech z ní se můžete přesvědčit, že tým, který za hrou stojí, udělal za rok pořádný kus práce.

Konečně víme, proč vychází poslední roky tolik her podle Games Workshop licencí

Warhammer, Warhammer 40,000, Blood Bowl, Necromunda, Mordheim... Zajímavých značek vlastní Games Workshop celou řadu a je jich mnohem více než jenom dva nejznámější Warhammer světy. Donedávna jsme však jejich herní zpracování nevídali. Po éře Shadow of the Horned Rat nebo třeba Final Liberation nastalo období dlouhého ticha (díky za halasný Dawn of War), které v posledních cca dvou letech narušila vlna herních adaptací, kterou korunuje Total War: Warhammer. Pro server Gamasutra se o těchto změnách rozpovídal šéf licencování Games Workshop Jon Gillard a vysvětlil, proč se náhle videoherní adaptace doposud nedotčených licencí objevují jako houby po dešti ve všech možných formách a na všech myslitelných platformách.

Warhammer 40,000: Eternal Crusade vás volá do bitvy o Arkhonu

Vývojáři z Behaviour přišli s novým trailerem na svou MMO akci Warhammer 40,000: Eternal Crusade. Ačkoliv zpočátku vypadá jen jako rozpohybování dnes už notoricky známých artworků ze hry, v druhé polovině se video rozhýbe i poněkud zajímavějšími záběry. Dojde na představení samotné planety Arkhona a hlavně jednotlivých ras.

Miguel Caron o free to play onlineovce Warhammer 40,000: Eternal Crusade

Vývojáři ze studia Behaviour (dříve Artificial Mind & Movement nebo Megatoon) nepatří mezi nezkušenější pokud jde o vývoj vlastních titulů, protože se doposud věnovali zejména práci na zakázku pro celou řadu známých a renomovaných firem. Mají však v tomto oboru mnohaleté zkušenosti (od roku 1992), které by rádi zužitkovali při vývoji vlastní projektu Warhammer 40,000: Eternal Crusade, o kterém z letošní E3 referoval Aleš už před časem v článku, a nyní i v následujícím rozhovoru.

Bleskovky

  • 8. 3. 2017 - Warhammer 40,000: Eternal Crusade přechází na free-to-play model, neplatiče čeká znevýhodněni v podobě třetinové rychlosti postupu, omezení povolání a možností hrát pouze za orky.

  • 27. 1. 2016 - Bandai Namco vydá PC, PS4 a Xbox One verzi Warhammer 40K Eternal Crusade letos v létě.