Twin Mirror

Twin Mirror

Články

Seznam exkluzivních her na Epic Games Store

Snad jednou týdně se objeví zpráva o úplně nové, případně již dříve oznámené hře, která se na určitou či neurčitou dobu stane exkluzivitou Epic Games Storu. Lidský mozek není schopný si všechna ta oznámení pamatovat, proto jsme se rozhodli shromáždit všechny takové hry na jednom místě. Počítadlo se prozatím zastavilo na 101.

Schizofrenický hrdina Twin Mirror neví, koho zavraždil

Paris Games Week sice nepatří k tak velkým herním svátkům, jako je E3 nebo Gamescom, přesto během něj většinou vyplave na povrch nějaká zajímavá informace. Určitě se za ni dá považovat video z hraní Twin Mirror, které kromě do pasu svlečeného hlavního hrdiny především rozvíjí rozpolcenost jeho osobnosti a vnitřního světa. Taky vám to připomíná Fight Club?

Zajímá vás, jak se dělá herní thriller? Adventura Twin Mirror vám to prozradí

Francouzské studio Dontnod má poměrně napilno. Jen co tvůrci dokončili ne zas tak skvělého Vampyra, valí se na nás hned se dvěma epizodickými adventurami najednou. První epizoda pětidílného pokračování Life is Strange 2 dorazí již koncem tohoto měsíce, zatímco na první epizodu trojdílné Twin Mirror si počkáme o něco déle. O obou toho stále moc nevíme, avšak v případě nové značky se o osvětu postará série vývojářských deníčků.

Twin Mirror - dojmy z hraní nové adventury od tvůrců Life is Strange

Psychologických thrillerů, obzvláště v kvalitním a řádně rozmáchlém zpracování, není nikdy dost. Twin Mirror mají navíc na svědomí vývojáři z Dontnod (Remember Me, Life is Strange, Vampyr), což je samo o sobě důvod nastražit oči i uši a dávat pozor. Podobně jako Life is Strange, bude i Twin Mirror epizodická adventura. Na rozdíl od Life is Strange stihne svůj příběh odvyprávět napříč třemi epizodami.

Adventura Twin Mirror od tvůrců Life is Strange chce inovovat propojení příběhu a hratelnosti

Studio Dontnod se během E3 vytasilo hned se dvěma projekty. První z nich, The Awesome Adventures of Captain Spirit, je už dávno venku, zdarma, a slouží jako prequel k blížícímu se pokračování Life is Strange 2. O tom víme vlastně ještě méně než o adventuře Twin Mirror, která se dočkala prvního vývojářského deníčku. Ten se nesnaží odkrýt roušku tajemství, ale spíš vyvolává další otázky.

Tvůrci Life is Strange a Vampyr pracují na příběhové adventuře Twin Mirror

Přestože mám pocit, že většina spisovatelů a novinářů vede v banální realitě vcelku nudný život, nebrání jim to stávat se hlavními hrdiny herní produkce. Alan Wake, Beyond Good and Evil, Dead Rising, Heavy Rain… A teď i v adventuře Twin Mirror, novém kousku od Dontnod, tedy autorů emotivního Life is Strange.

Bleskovky

  • 22. 8. 2018 - Thriller Twin Mirror bude rozdělen na tři epizody. (+ trailer)

  • 9. 6. 2018 - Dontnod Entertainment (Life is Strange) připravují novou adventuru s názvem Twin Mirror. Majitelé PC, PS4 a XOne se hry dočkají v příštím roce. (+ trailer)