Total War: Shogun 2

Total War: Shogun 2

Články

10 největších historických nepřesností v sérii Total War

Strategická série Total War se pyšní tím, že své hráče vrhne stovky let zpátky do historie a nechá je zažít válku i politiku tak, jak byly tehdy skutečně vedeny. A je to pýcha zasloužená, protože žádná jiná série vám nenabídne tak ohromné historické bitvy, tak megalomanské kampaně, tak skvělý pocit z expanze a dobývání světa dnů minulých. Vývojáři přesto vyrobili spoustu malých i velkých, vtipných i podivných dějepisných nepřesností. Ty nejzásadnější z nich prozkoumá tento článek.

Skvělé hry (téměř) zadarmo: Total War: Shogun 2, XCOM 2, Alien: Isolation

COVID-19 sice přináší nečekané překážky, na které se jen těžko zvyká, ale ruku v ruce s nimi přicházejí akce, na které si naopak zvykáme snadno. Příval her zdarma či za zlomek obvyklé ceny nebere konce a jen tento týden se na nás hrne zásoba velmi zajímavých kousků. Ideální příležitost vystoupit ze své komfortní zóny a vyzkoušet něco nového.

Jak jsem přežil vlastní smrt v Šógunovi aneb být parchant se vyplatí

Velkolepé strategie, ke kterým patří i série Total War, mají jednu vynikající vlastnost, kterou vám lineárnější hry nenabídnou – k vítězství vždy vede nespočet cest. Některé jsou optimální, jiné ne, ale ať už se svými římskými legiemi vyrazíte nejdřív dobýt Řecko, nebo si radši napřed pochutnáte na Galech, obě volby můžou snadno vést k úspěchu. Ovšem nemusí to tak být vždycky. Jedinkrát v životě se mi stalo, že se mi kvůli vlastním chybám zavřely všechny dveře vedoucí k přežití, kromě těch úplně posledních. Nakonec jsem je objevil, a protože to není špatná historka, rád se o ni s vámi podělím.

Konečně vyšly nástroje pro tvorbu modů do TW: Shogun 2

Velké věci lze do budoucna očekávat od komunity fanoušků série Total War, protože jí k tomu tvůrci z Creative Assembly konečně nadělili pořádné nástroje. Krom nové verze editoru map (TEd) je nyní k dispozici Total War: Shogun 2 Assembly Kit, což je sada nástrojů, s jejichž pomocí mohou zapálení amatérští tvůrci překopat prakticky každý aspekt Shogun 2. Šíření jednotlivých výtvorů by navíc mělo být jednoduché díky zabudovanému správci modů, který je skrze Steam Workshop rozešle do pracek ostatním hráčům.

Nové DLC přidá do Total War: Shogun 2 elitní bojovníky

SEGA oznámila vydání zbrusu nového DLC pro povedenou a úspěšnou strategii Total War: Shogun 2. DLC vystupuje pod názvem Saints and Heroes a půjde především o hrdiny. DLC totiž do hry přidá celkem devět elitních jednotek, které obohatí a podpoří vaše armády. Všechny elitní jednotky budete moct využívat jak v singleplayeru, tak v multipalyeru a už podle názvu se dá odtušit, že to nebudou žádná ořezávátka.

Sega vydala modderské nástroje pro Shogun 2

Hurá, máme se zas nač těšit.

DLC

Hodnocení
GAMES.cz
9/10
Hodnocení Metacritic:
90/100
Datum recenze:
15. března 2011
Recenze