Tom Clancy’s Rainbow 6 Patriots

Tom Clancy’s Rainbow 6 Patriots

Články

15 očekávaných her, které si nikdy nezahrajeme

Na každou vydanou hru připadá hned několik zrušených a ani o nich nevíme. V útrobách velkých studií se do fáze prototypu dostane dlouhá řada titulů, jen aby se ukázalo, že nefungují a vývojáři se můžou začít soustředit na jiný pokus. Už méně často se stává, že dojde k veřejnému oznámení takového prototypu, na který se začneme těšit, aby pak přišla rána shůry a nám zůstaly jen oči pro pláč. Zavzpomínejme společně na několik takových velmi očekávaných her, kterých se (s největší pravděpodobností) nikdy nedočkáme.

Ubisoft poslal Rainbow 6 Patriots k ledu, protože hra byla zastaralá

Když se na tiskové konferenci Ubisoftu objevily záběry z Rainbow Six: Siege, šlo o poslední hřebík do rakve Rainbow 6 Patriots. Co nakonec stálo za popravou zajímavě vypadajícího titulu, a proč jej nahradil právě multiplayerový Siege? Odpověď z Ubisoftu je celkem jednoduchá a zároveň přímočará. Rainbow 6 Patriots byla příliš stará hra pro dnešní dobu.

E3 2014: Záznam konference Ubisoftu

Konference Ubisoftu bývají na E3 zpravidla, jak to říct a neurazit, neobvyklé. Přesto během nich zazní dost zajímavých oznámení a ukázek z chystaných her na to, aby stály za pozornost. Letos se začala francouzská angličtina rozléhat sálem o půlnoci našeho času, českého komentáře se v našem streamu mezitím ujali Lukáš Grygar a Honza Olejník a vy se nyní můžete podívat na záznam celé akce.

Tvůrci z Ubi musí Rainbow 6 Patriots od základu předělat

Před půl rokem psal Adam o tom, že chystaná taktická akce z kdysi vznešeného rodu, Rainbow 6 Patriots, byla možná zrušena nebo poslána alespoň k ledu. Nyní to IGN (ne)potvrdil Laurent Detoc z Ubisoftu, ale dobré zprávy také nepřinesl. Dle jeho vyjádření totiž hra tak nějak vzniká od píky a moc se neví, co v ní bude.

Spekulace: Rainbow 6 Patriots byla zrušena nebo odložena

Tom Clancy’s Rainbow 6: Patriots je jedna z těch her, o kterých jsme od oznámení skoro neslyšeli. První video bylo působivé, ale dost možná bylo jen z nějakého prototypu. Ubisoft hru oznámil v roce 2011 a mezitím jsme se dozvěděli jen to, že hra by se mohla přesunout ze současné generace konzolí až na tu novou. Teď ale začaly kolovat spekulace o možném odložení nebo dokonce zrušení hry, protože největší herní řetězec GameStop hru stáhnul ze své databáze a přestal brát předobjednávky.

Rainbow 6: Patriots vyjde zřejmě až pro next-gen hardware

První informace, ale hlavně záběry z videa, které prezentovalo koncept morálních rozhodnutí v Rainbow 6: Patriots, vzbudily docela velký humbuk. Hra se totiž dle prvních materiálů měla vzdát tradičního konceptu přísně vymezeného dobra a zla, a chtěla jej dle původních představ tvůrců nahradit rozhodováním mezi menším a větším zlem – a i to mělo být relativní. Jenže!