The Walking Dead

The Walking Dead

Články

LEVEL 295 – rozhovor s otcem Sensible Soccer a hry jako bezpečnostní hrozba

Po plánované pauze se vracíme s novým číslem magazínu LEVEL, které je už několik dní na stáncích a bude až do konce června, kdy vyjde LEVEL 296. Než na to ale dojde, stejně jako na potenciálně velmi zajímavou E3 2019, stručně vám nastíníme, co najdete v LEVEL 295, který si krom jiného můžete pořídit i v elektronické verzi na Alza Media, Floowie a O2 Knihovna.

The Wolf Among Us 2 ani Stranger Things nebudou, studio Telltale končí

Ačkoliv bylo jasné, že se studio Telltale dlouhodobě potýká se sníženým zájmem o své epizodické hry, asi málokdo čekal, že studio skončí. Gamasutra a US Gamer uvedli, že studio končí, což posléze doplnili o informaci, že tak docela nekončí. Zůstane naprostá kostra týmu, pouhých 25 lidí, kteří dokončí poslední sezónu The Walking Dead. Stojí za připomenutí, že loni mělo Telltale 400 zaměstnanců a v současnosti cca 250. Představitelé studia zatím nic neoznámili, ale anonymní zdroje i členové studia už konec, respektive propuštění 90 procent lidí, potvrdili.

Další sezóny The Walking Dead a The Wolf Among Us vydá Telltale v roce 2018, nový Batman přijde už letos

Telltale Games jedou jako rozjetý vlak a nenapadá mě, jaká událost by mohla zastavit příval spousty nových adventur v typicky stylizované grafice. K oznámení hned tří pokračování zavedených sérií došlo v rámci letního video updatu s tvůrci jednotlivých her a s představiteli hlavních postav.

Podle tvůrce Deus Ex vypráví Uncharted filmový příběh a je to špatně

Poměrně ostře se pustil do tvorby herních příběhů známých studii Warren Spector, jeden ze legendárních vývojářů, který stojí za hrami jako Deus Ex a Thief: Deadly Shadows. V přednášce na PAX Aus 2015 se opřel do studií Telltale, Naughty Dog a Quantic Dream kvůli tomu, že vypráví „své“ příběhy a ne ty „hráčské.“

Jak studio Telltale Games vzkřísilo adventury

V prosinci ohlášený vývoj adventury Minecraft: Story Mode definitivně ukázal, jak se během jedné dekády Telltale Games transformovali z malého herního studia na veleúspěšnou fabriku na příběhy. Telltale, v posledních letech hlavně tvůrci herních verzí seriálů a komiksů The Walking Dead, The Wolf Among Us či Game of Thrones, platí za anomálii nejen kvůli resuscitaci žánru adventur, ale i kvůli udržení tempa epizodického stylu vydávání, na kterém si mnozí jiní vylámali zuby. Pojďme se tedy společně podívat, jak Telltale vznikli, na čem stavějí, a proč se jen tak nepustí do jiných žánrů.

Telltale Games spolupracují s Lionsgate na projektu Super Show a získali Johna Riccitiella

Ještě před třemi roky se Telltale Games snažili uspět s nepříliš povedeným Jurským parkem a nyní do již prosperující firmy investuje filmový a televizní gigant Lionsgate, zatímco v představenstvu společnosti zasedl bývalý šéf Electronic Arts John Riccitiello. Telltale Games se s The Walking Dead podařil průlom jako z pohádky a americkém snu, na který hodlá firma navázat nejenom tvorbou licencovaných adventur, ale též prostřednictvím projektu Super Show, což má být podivný hybrid hry a seriálu.

Bleskovky

  • 30. 10. 2020 - Na Steamu vyšla kolekce adventur The Walking Dead

  • 22. 1. 2020 - Všechny sezóny The Walking Dead od Telltale se dnes vrátí na Steam.

  • 7. 6. 2016 - Třetí sezóna The Walking Dead odstartuje na podzim.

  • 28. 12. 2015 - Xbox Store nabízí zlatým členům kompilaci sérií The Walking Dead Season 1, The Walking Dead Season 2, The Wolf Among Us, Tales from the Borderlands a Game of Thrones za pouhých 36,3$ (původně 110$).

  • 25. 9. 2015 - Členové Xbox Live Gold programu získají v říjnu 2015 zdarma Xbox One tituly Valiant Hearts: The Great War a první sérii The Walking Dead. Majitelé X360 obdrží Metal Gear Solid V: Ground Zeroes a taktéž první sérii The Walking Dead.

  • 7. 8. 2015 - Obchod GAME zařadil do své nabídky WiiU verzi The Walking Dead.

Hodnocení
GAMES.cz
?/10
Hodnocení čtenářů:
100/100
Datum recenze:
8. května 2012
Recenze
Hodnocení
GAMES.cz
8/10
Datum recenze:
8. ledna 2013
Recenze