The Surge
Věková dostupnost

The Surge

Články

The Surge 2 předvádí působivé souboje, jednička je dočasně zdarma

Série The Surge je v podstatě takovou sci-fi verzí Dark Souls, což přináší mnohé zajímavé prvky do tradičně hardcorové řežby. Například cílené ukrajování končetin robotickým nepřátelům za účelem přivlastnění si konkrétních zbraní a modulů. The Sruge 2 tento prvek přebírá z jedničky, ale vypadá to, že souboje budou mnohem variabilnější a snad i zábavnější.

Květnové hry z předplatného na konzolích vás vezmou na golf, do kuchyně i na staré rodinné panství

Pokud jste nějakou dobu nezapnuli konzoli nebo nezavítali do jejího obchodu, máte ještě pár dní na to, přivlastnit si na PlayStationu 4 dubnové hry z předplatného PlayStation Plus, kterými jsou Conan Exiles a The Surge. V případě Xboxu One už je ze staré várky k dispozici jen Outcast: Second Contact. Ale netřeba zoufat, nová nabídka je za dveřmi.

Conan Exiles, The Surge, Technomancer a Outcast jsou vaše v rámci předplatného na konzolích

Poslední týden v měsíci je tradičně obdobím, kdy Microsoft a Sony odhalí hry pro nadcházející měsíc, kterých se dočkají předplatitelé jejich služeb Games with Gold a PlayStation Plus. Sony nám značně usnadnila práci, když ze svého předplatného nadobro odstranila podporu PlayStationu 3 a Vity, takže budete pravidelně vídat jen dva kousky pro PS4. U Microsoftu se zatím nic nemění, čtyři hry jako obvykle.

Čtenářský GamesPlay – The Surge

Žánr "Souls like" her se neustále rozrůstá. Série Dark Souls už tedy zavřela své brány a světu se připomene prozatím jen remasterem prvního dílu, ale její odkaz žije dál díky spoustě dalších titulů, které v ní našly inspiraci. Z těch lepších jmenujme Nioh a Lords of the Fallen, v přípravě je pak třeba Code Vein. A špatně nedopadla ani loňská The Surge, která se od ostatních odlišovala sci-fi zasazením s roboty. A právě na tu si dnes posvítíme ve čtenářském GamesPlayi.

Nový obsah pro akční RPG The Surge přináší barvy, bossy a otravné údržbáře

Sci-fi RPG The Surge se půl roku po vydání konečně dočkalo nového obsahu. DLC s názvem A Walk in the Park vás zavede do nové oblasti zábavního parku, kde na vás čeká všechno, jen ne zábava. Ani tomuto jinak kouzelnému místu se totiž nevyhnuly problémy CREO laboratoří, takže svezení se na horské dráze je podmíněno vyvražděním všech pomatených robotů a pracantů.

Bleskovky

  • 6. 9. 2018 - Pro The Surge se na 2. října chystá přídavek The Good, The Bad and The Augmented s tematikou divokého západu.

  • 6. 11. 2017 - Update: Xbox One X verze hry The Surge vám dá vybrat mezi rozlišením 1080p s HDR při 60 FPS a 1800p s HDR při 30 FPS. (thx MickeyMutant)

  • 13. 7. 2017 - Příští týden vyjde PC, Xbox One a PS4 demoverze hry The Surge.

  • 16. 4. 2017 - Vývoj akčního sci-fi RPG The Surge je dokončen. Na PC, Xbox One a PS4 vyjde 16. května. Majitelé PS4 Pro dostanou možnost si vybrat mezi režimem 4k rozlišení při 30 fps nebo 1080p při 60 fps.

  • 5. 4. 2017 - The Surge nabídne podporu PS4 Pro a Projectu Scorpio, verze pro Nintendo Switch není v plánu.

  • 26. 1. 2017 - The Surge vyjde na PC, PS4 a Xbox One v květnu. (+ nový trailer)

Hodnocení
GAMES.cz
7/10
Hodnocení Metacritic:
72/100
Hodnocení čtenářů:
70/100
Datum recenze:
30. května 2017
Recenze